Rovanpera ātrākais Safari rallija testu ātrumposmā

Šodien norisinājās pasaules rallija čempionāta sestā posma “Safari Rally Kenya” testu ātrumposms, un tajā ātrāko rezultātu sasniedza kopvērtējuma līderis Kalle Rovanpera no “Toyota” vienības.

Pirmais ātrumposms Kenijā notiekošajās sacensībās risināsies ceturtdien, kamēr lielās cīņas gaidāmas piektdien, sestdien un svētdien. Kopumā tiks veikti 19 ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīs nepilnus 363 kilometrus.

5.4 km garajā shakedown ātrumposmā Rovanpera labākajā no trim mēģinājumiem sasniedza laiku 3 minūtes un 42.1 sekundes. Nākamās divas vietas ieņēma “Hyundai” ekipāžas. Pussekundi somu pilotam zaudēja beļģis Tjerī Noivils, bet nepilnas divas sekundes atpalika igaunis Ots Tanaks, kurš uzvarēja iepriekšējā WRC posmā Sardīnijā. Vienādu rezultātu ar Tanaku uzrādīja Sebastjēns Ožjē no “M-Sport” nometnes.

Pēc ilgāka pārtraukuma šis rallijs WRC kalendārā atgriezās jau pērn, kad uzvarēja Sebastjēns Ožjē, bet aiz viņa ierindojās Takamoto Katsuta un Ots Tanaks. Lai gan Ožjē šogad neaizvada pilnu sezonu, Kenijā viņš ir uz starta un testu ātrumposmā bija piektais ātrākais.

Safari rallija shakedown rezultāti:

Vieta Valsts Pilots Auto Rezultāts
1. flag Kalle Rovanperä Toyota GR Yaris Rally1 3:42.1
2. flag Thierry Neuville Hyundai i20 N Rally1 +0.5
3. flag Ott Tänak Hyundai i20 N Rally1 +1.8
= flag  Sébastien Loeb Ford Puma Rally1 +1.8
5. flag Sébastien Ogier Toyota GR Yaris Rally1 +2.2
6. flag  Takamoto Katsuta Toyota GR Yaris Rally1 +4.0
7. flag Gus Greensmith Ford Puma Rally1 +4.6
= flag Elfyn Evans Toyota GR Yaris Rally1 +4.6
9. flag Adrien Fourmaux Ford Puma Rally1 +4.8
10. flag Craig Breen Ford Puma Rally1 +5.6