Portugālē triumfē S.Loebs

Foto: www.rally-live.com

Svētdien par Portugāles rallija uzvarētāju tika kronēts S.Loebs, kurš sākotnēji savu tuvāko sekotāju un tā brīža otrās vietas ieguvēju M.Gronholmu apsteidza par 37 sekundēm, bet trešās vietas ieguvēju M.Hirvonenu par vairāk nekā divām minūtēm. Bet, veicot visu automašīnu tehnisko pārbaudi, tika konstatēts, ka sešām “Ford Focus WRC” rallija automašīnām aizmugures stikli neatbilda homologācijas prasībām, kā dēļ arī visi „Ford” piloti (M.Gronholms, M.Hirvonens, J.-M..Latvala, H.Solbergs, M. Vilsons un G.Makheils) dabūja piecu minūšu sodu. Līdz ar to otro vietu izcīnīja „Subaru” komandas pilots P.Solbergs, bet uz trešā pakāpiena kāpa otrs „Citroen” komandas pilots D.Sordo.

Vakar piloti aizvadīja pēdējos 5 ātrumposmus, kuros pa divām reizēm uzvarēja gan S.Loebs, gan M.Gronholms. Lai arī kā sākotnēji centās M.Gronholms, viņam šoreiz neizdevās noķert S.Loebu, kurš brauca ātri un, pats galvenais, stabili. Atgādināsim, ka sestdien M.Gronholmam nepaveicās ar riepu izvēli, kas noteikti liedza viņam cīnīties par uzvaru kopvērtējumā.

JWRC klasē triumfēja P.G. Andersons, kurš otrās vietas ieguvēju Urmo Aavu apsteidza par nieka 4 sekundēm. Atgādināsim, ka sestdien Urmo Aava atradās pirmajā vietā kopvērtējumā, kur P.G. Andersonu apsteidza par vairāk nekā 40 sekundēm, bet svētdienas 16. ātrumposmā igauņu sportists pieļāva nelielu kļūdu, kuras dēļ viņš arī zaudēja savu pirmo vietu. Trešais JWRC klasē finišēja J.Beres, kurš uzvarētājam zaudēja gandrīz astoņas minūtes.

Nākamais WRC posms no 4.-6. maijam norisināsies Argentīnā, kur pagājušo gadu triumfēja S.Loebs.

Portugāles rallija kopvērtējums:
1. Sebastians Loebs (Citroen) 3:53’33.1
2. Peters Solbergs (Subaru) +3’13.9
3. Daniels Sordo (Citroen) +5’05.3
4. Markuss Gronholms (Ford) +5’37.1
5. Miko Hirvonens (Ford) +7’08.1
6. Daniels Karlssons (Citroen) +8’13.2
7. Džidzi Galli (Citroen) +9’39.6
8. Jari-Matti Latvala (Ford) +10’44.9

Kopvērtējums pēc 5 posmiem:
1. Sebastians Loebs 38 p
2. Markuss Gronholms 37 p.
3. Miko Hirvonens 30 p.
4. Daniels Sordo 19 p.
5. Peters Solbergs 16 p.
6. Henings Solbergs 11 p.
7. Kriss Atkinsons 10 p
8. Daniels Karlssons 9 p

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *