Atskats uz Portugāles ralliju

Info: www.crash.net
Foto: www.rallye-info.com

Kā zināms, svētdien ar S.Loeba uzvaru noslēdzās 2007.gada sezonas WRC 5. posms. Otrais finišu sasniedza „Subaru” komandas pilots P.Solbergs, bet trešais bija otrs „Citroen” komandas pilots D.Sordo. Jāatgādina, ka sešām “Ford Focus WRC” rallija automašīnām aizmugurējais stikls neatbilda homologācijas prasībām, kā dēļ arī visiem „Ford” pilotiem tika piešķirti piecu minūšu sodi, kas dažus pilotus atmeta ārpus goda pjedestāla. Pilotu intervijas pēc finiša sasniegšanas tika sniegtas, vēl nezinot FIA komisijas lēmumu.

„Šī mums bija ļoti laba nedēļas nogale. Meksikas rallijs un pēdējie testu braucieni ir palīdzējuši mūsu C4 modelim atrast pareizos regulējumus, kas arī ļauj mums braukt ātri un stabili. Drīz jau varēsim pilnībā izmantot tā potenciālu, kura, par laimi, netrūkst. Mēs bijām ļoti labi informēti par gaidāmajām laika izmaiņām un trases tā brīža stāvokli, tas ļāva izvēlēties atbilstošās riepas.” tā teica Portugāles rallija uzvarētājs S.Loebs.

Arī M.Gronholms, neskatoties uz piešķirto , bija apmierināts ar nedēļas nogali.

„Nedēļas nogale bija laba, bet ne perfekta, jo es gribēju šeit uzvarēt. Neskatoties uz pirmās dienas neveiksmi, kur es savam „Ford” automobilim sasitu amortizatoru, mūsu laiki bija ļoti labi. Vienīgi otrajā dienā nepaveicās ar riepu izvēli, tāpēc arī zaudējām daudz laika, kā dēļ arī praktiski izstājāmies no cīņas par uzvaru. Šodien es braucu ļoti mierīgi, jo nevajadzēja nevienu noķert. Ja gribam uzvarēt čempionātā ražotāju ieskaitē, tad mums ir jāuzvar pašos rallijos, jo tas mums dos desmit punktus. Mēs nevaram pieļaut kļūdas un skatīties kā S.Loebs aiziet garām.”

„Šoreiz es vairs ātrāk nevarēju pabraukt, tāpēc uzskatu, ka šie ir ļoti vērtīgi punkti manai komandai. Pirms sestdienas ātrumposmiem es izdomāju, ka braukšu ātri un agresīvi. Ar savu stūrmani noskatījos video un izsecinājām, ka jau ar pirmo ātrumposmu mēs brauksim ātri un agresīvi, bet ne pārgalvīgi. Tas mums arī izdevās un pārsvars pār P.Solbergu tika palielināts. Šis bija lielisks un tai pat laikā grūts rallijs, jo tajā bija dažādu ralliju trases elementi,” tā par Portugāles ralliju izteicās M.Hirvonens.

P.Solbergs pēc rallija bija ļoti apmierināts ar savu jauno auto un uzskata, ka viss labais vēl ir priekšā.

„Kopumā ņemot, šis rallijs mums ir izvērties ļoti labi, jo mēs sasniedzām finišu. Daudzos ātrumposmos varējām cīnīties ar vadošajiem pilotiem, bet dienas vidū, mūsu „Subaru” automobilim radās mazas tehniskas problēmas, kas arī liedza mums iesaistīties par uzvaru Portugālē. Drīz mums ir paredzēti testi, kas noteikti mums ļaus vēl vairāk apgūt jauno modeli.”

Otrs „Citroen” komandas pilots D.Sordo uzskata, ka viņam vēl ir daudz jāmācās, lai varētu cīnīties par uzvarām rallija kopvērtējumos.

„Es biju viens no tiem, kurš šeit jau bija braucis, bet es neesmu pārliecināts, ka tas mums deva ļoti lielas priekšrocības. Spriežot pēc uzrādītajiem laikiem, man ir daudz labāk veicies tieši tajos ātrumposmos, kuros es vēl līdz šim nebiju braucis, bet tajos, kuros biju, mani laiki bija ļoti slikti. Atkal es redzu, ka man vēl ir ļoti daudz jāstrādā, it īpaši trašu lēnākajās daļās, jo tur pamanos zaudēt ļoti daudz. Manas zināšanas ar katru dienu pieaug, tāpēc drīz varēšu sākt izmantot mašīnas īsto potenciālu. Bija ļoti patīkami trases malās redzēt savus līdzjutējus, kuru šeit bija ļoti daudz.”

Priecīgs par savu sasniegto rezultātu bija Jari-Matti Latvala, kurš ir apmierināts ar savu auto un uzskata, ka ar katru ralliju viņš arvien vairāk un vairāk saprotas ar mašīnu.

„Mašīna šodien bija fantastiski ātra, tāpēc arī mums izdevās sasniegt labu rezultātu. Dīvaini, bet es šodien mēģināju braukt lēnāk nekā vakar, bet mani ātrumposmu rezultāti bija labāki. Šodien mūsu pieraksti bija perfekti, tāpēc arī rezultāti ir tik labi. Man ļoti patika šis rallijs un es ceru, ka es varēšu saglabāt šādu pat ātrumu arī turpmākajos rallijos.”

„Šis bija ļoti labs rallijs. Skaisti superspeciālie ātrumposmi un pats galvenais – laba atmosfēra. Mums nebija problēmas ne ar mašīnu, ne ar riepu izvēli, tāpēc šī nedēļas nogale bija izdevusies. Sajūtas ir labas, bet rezultāti gan nav tie, uz kuriem mēs cerējām rallija sākumā. Esam uzkrājuši labu pieredzi, kas noteikti palīdzēs Argentīnas rallijā.” tā īsi un lakoniski teica atraktīvais itāļu sportists Džidži Galli, kurš izcēlās ar ļoti interesantiem un atraktīviem priekšnesumiem superspeciālajos ātrumposmos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *