Pirms Grieķijas WRC posma testus nepaspēj aizvadīt tikai Katsuta

Foto: Timo Anis

Lai gan mežu ugunsgrēki Grieķijā ietekmēja arī pasaules rallija čempionāta dalībnieku testus, no pastāvīgajiem braucējiem beigās tikai “Toyota” pilots Takamoto Katsuta nepaguva tos aizvadīt, kamēr pārējie, kaut mainot plānus, tomēr iecerēto programmu veica.

Bīstamības dēļ vietējās varasiestādes aizliedza rallija testus Loutraki reģionā, līdz ar ko “Toyota” un “Hyundai” komandām nācās savus plānus mainīt. “Toyota” nometnē beigās tomēr WRC līderis Kalle Rovanpera un Elfins Evanss, kurš uzvarēja iepriekšējā posmā Somijā, katrs veica pa pilnvērtīgai testu dienai, tāpat testus aizvadījis Sebastjēns Ožjē. Savukārt “Hyundai” vienība ar Tjerī Noivilu, Esapeku Lapi un Daniju Sordo aizvadīja kopumā divas testu dienas šīs nedēļas sākumā.

“Toyota” vienībā uz šo posmu pievienosies Ožjē, līdz ar to Katsuta šoreiz nav reģistrēts cīņai par komandu ieskaites punktiem.

“M-Sport Ford” komanda testus bija izlēmusi veikt tālāk uz valsts ziemeļiem, līdz ar ko uguns stihija viņu plānus neietekmēja. Ots Tanaks, Pjērs-Luī Lubē, kā arī uz Džourdans Serderidiss, kurš startēs Grieķijas posmā, aizvadīja katrs pa atsevišķai testu dienai.

“EKO Acropolis Rally Greece” norisināsies no 7. līdz 10. septembrim, dalībniekiem veicot 15 ātrumposmus 307.89 km kopgarumā. Laika prognoze liecina, ka sacīkšu nedēļas nogalē temperatūra turēsies virs +30 grādu atzīmes, bet lietus iespējamība ir pavisam neliela. Tas palielina ugunsgrēka riskus sausajos mežos, līdz ar to glābēju brigādes būs pilnā gatavībā.

Šobrīd Grieķijā notiekoši mežu ugunsgrēki, kas aizsākās 19. augustā un izpletās 800 kvadrātkilometru platībā, tiek vērtēti kā lielākie Eiropas Savienības valstu vēsturē. Dzīvību tajos zaudējuši 20 cilvēki.

Grieķijas posma dalībnieki “Rally1” klasē:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *