Pirmo uzvaru Somijā izcīna Hirvonens

Info; Foto: ewrc.cz

Šodien savu pirmo uzvaru WRC Somijas rallijā izcīnīja “Ford” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš par 25 sekundēm apsteidza savu sīvāko konkurentu – “Citroen” komandas braucēju Sebastianu Loebu.

Šodien bija visīsākā rallija diena, jo pilotiem bija jāaizvada tikai četri ātrumposmi. Jau pirms paša starta bija skaidrs, ka līderi netrakos un centīsies saglabāt savu pozīciju. Pirmajā posmā ātrākais bija Latvala, kurš kopvērtējumā pārsvaru pār Sordo palielināja līdz 12,8 sekundēm. Hirvonens pirmajā posmā palika sestais, bet Loebs tikai devītais.

21. dopā ātrākie bija abi “Citroen” komandas braucēji, taču kopvērtējumā tas nekādas būtiskas izmaiņas neizraisīja. Priekšpēdējā un pēdējā posmā atkal ātrāko laiku uzrādīja Latvala, taču kopvērtējumā tas neko nemainīja – pirmo uzvaru Somijā izcīnīja Hirvonens, kurš tagad kopvērtējumā par trīs punktiem apsteidz Loebu.

“Esmu ļoti, ļoti laimīgs,” finišā saka Hirvonens. “Jau sen gribēju uzvarēt šajā rallijā. Fantastiskas sajūtas.” Arī otrs “Ford” komandas pilots Latvala bija ļoti priecīgs par savu trešo vietu. “Šī bija smagākā trešā vieta, kuru kādreiz esmu izcīnījis. Pēc Polijas rallija sākums bija grūts, taču beigās šis ir mans labākais Somijas rezultāts.”

Kopvērtējumā līderis ar 68 punktiem ir Hirvonens, bet par trīs punktiem mazāk ir Loebam. Ražotāju kausā vadību saglabā “Citroen”, “Ford” komandai atpaliekot par 14 punktiem.

Nākamais posms trešajā septembrī notiks Austrālijā.