Pēc pirmās dienas Montekarlo vadībā „Citroen”

Info: wrc.com
Foto: mediasport.cz

VakarMontekarlo tika dots starts jaunajai 2008.gada WRC sezonai, kur pilotiem bija jāaizvada jau pirmie divi nakts ātrumposmi. Kā izrādījās, visātrāk tos veica Sebastians Loebs.

Pirmais 28 kilometrus garais ātrumposms daudziem pilotiem lika vēlreiz atcerēties, ka šis tiešām ir grūts rallijs, jo ceļi ir slideni. Par šī garā ātrumposma uzvarētāju kļuva Danijs Sordo, kurš par 3,8 sekundēm apsteidza Loebu. Trešo ātrāko laiku uzrādīja Hirvonens, taču no Sordo viņu šķīra 20 sekundes. Jau pirmajā ātrumposmā Peters Solbergs un Metjū Vilsons apliecināja, ka sagriezties šeit var ātri, kā rezultātā abi piloti zaudēja vērtīgas sekundes. Ja šie divi tikai sagriezās, tad „Ford” komandas jaunais pilots Jari-Mati Latvala uzskrēja uz akmens un pārdūra riepu. Rezultātā – zaudētas četras minūtes un 33.vieta.

Otrajā ātrumposmā jau pārliecinoši ātrākais bija Loebs, kurš savu komandas biedru apsteidza par veselām 16 sekundēm, bet trešās vietas ieguvēju Latvalu par gandrīz pusminūti. „Jau pirmais ātrumposms bija ļoti slidens, tāpēc otrajā es braucu jau mierīgāk. Danijs šeit ļoti grib uzvarēt. To jau var redzēt no paša starta, jo viņš uz mani izdara lielu spiedienu,” saka Loebs.

„Braucot man brīžiem bija slikta redzamība. Priekšējās mašīnas uz ceļa bija sametušas dubļus un tas vietām trasi padarīja ļoti slidenu,” saka Sordo.

Ceturto ātrāko rezultātu šajā otrajā ātrumposmā uzrādīja „Subaru” komandas pilots Kriss Atkinsons, kurš kopvērtējumā pašlaik atrodas ceturtajā vietā. Par piekto vietu cīnās uzreiz divi piloti, jo gan Fransuā Duvālu, gan Peteru Solbergu šķir tikai viena sekunde.

Montekarlo rallija rezultāti pēc pirmās dienas:

1. S.Loebs 23:38.4
2. D.Sordo + 12,7
3. M.Hirvonens + 44,0
4. K.Atkinsons + 58,6
5. F.Duvāls + 1:13,5
6. P.Solbergs + 1:14,5
7. Dž.Galli + 1:26,1
8. T.Gardmeisters + 1:53,1
…….
18. J.M – Latvala + 4:54,4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *