Par Somijas rallija čempionu kļuvis Korhonens

Nedēļas nogalē notikušajās “Fixus SM Ralli Kitee” sacensībās savu pirmo Somijas čempiontitulu vadošajā klasē SM1 nodrošināja Rope Korhonens.

2022. gadā Korhonens ar “Ford Fiesta Rally3” automašīnu izcīnīja titulu SM3 klasē. Pērn viņš jau aizvadīja daudzas sacensības pie “Rally2” auto stūres, startēja arī pasaules rallija čempionātā, kur “Ford Fiesta Rally3” kļuva par WRC3 klases čempionu. Šosezon 26 gadus vecais sportists pasaules čempionāta posmos startē ar “Toyota GR Yaris Rally2”, kā arī šo mašīnu sekmīgi izmantojis, lai tiktu pie SM1 klases titula Somijā.

“Fixus SM Ralli Kitee” bija Somijas čempionāta noslēdzošais, septītais posms. Dominējošu sniegumu nodemonstrēja Lauri Jona (“Škoda Fabia RS Rally2”), kurš bija ātrākais deviņos no desmit ātrumposmiem, vienā uzrādīja otro rezultātu, bet sacensību summā kļuva par pārliecinošu uzvarētāju. Korhonens tikpat stabili visu sacīksti pavadīja otrajā pozīcijā, finišā zaudējot Jonam 31 sekundi. Atpaliekot astoņas sekundes no Korhonena, trešo vietu izcīnīja Tēmu Asunmā (“Škoda Fabia RS Rally2”). Jona šogad pamatā brauc WRC2 sacensībās, bet Asunmā izlaida Somijas čempionāta pirmo posmu un kopvērtējumā ir otrais.

Par SM2 klases čempionu 2024. gadā kļuvis Henrijs Hokala, SM3 klasē titulu izcīnījis Tūka Kaupinens, bet SM4 klasē jau pirms kāda laika pirmo vietu sev bija garantējis Ville Vatanens. Tagad viņš jau startē SM2 kategorijā. SM5 čempiona titulu nodrošinājis Artu Lehdeniemi.