Ožjē sezonu noslēdz ar uzvaru, Al-Atija kļūst par WRC2 čempionu

2013. un 2014. gada WRC čempions Sebastjans Ožjē izcīnījis uzvaru Lielbritānijas rallijā, ar ko tika pielikts punkts šai sezonai. Savukārt WRC2 klasē par pasaules rallija čempionu kronēts Nasers Al-Atija.

Ožjē konkurentiem šajā rallijā neklājās viegli – kamēr Andreass Mikelsens jau otrajā ātrumposmā avarēja, tobrīd atrasdamies otrajā vietā, sestdienas rītā trasē nenoturējās arī viņa tā brīža tuvākais sekotājs Jari-Mati Latvala. Tobrīd pārējie bija atpalikuši ievērojami un Ožjē atlika tikai nobraukt līdz galam, lai tiktu pie astotās uzvaras šajā WRC sezonā.

Ļoti sīva cīņa notika par otro vietu, ko galu galā guva Miko Hirvonens, kuram šī bija WRC karjeras pēdējā sacīkste. Abus “Citroen” braucējus, kas ar viņu konkurēja, piemeklēja neveiksmes – Madss Ostbergs sākumā nokavēja ierašanos kontrolpunktā, bet vēlāk pārsita riepu, tomēr izcīnot trešo vietu, kamēr Kriss Mīke, kurš vēl trīs ātrumposmus pirms beigām bija vien pusotru sekundi aiz Hirvonena, cauras riepas dēļ atkrita no trešās uz sesto vietu.

Neskatoties uz to, “Citroen” izdevies nosargāt otro vietu WRC sezonas kopvērtējumā, uzveicot “M-Sport” un “Hyundai” komandas. Savukārt Hirvonens piepildījis savu pēdējo mērķi un sezonu pabeidzis ceturtajā vietā, kļūstot par labāko no tiem pilotiem, kas šogad nepārstāvēja “Volkswagen” komandu. Pirmās trīs vietas šogad pienākas Ožjē, Latvalam un Mikelsenam.

Igaunis Ots Tanaks atgriešanos WRC klasē Velsā notikušajā pasaules čempionāta finālposmā pabeidza septītajā vietā.

Tikmēr WRC2 klasē pārliecinoši uzvarēja Jari Ketomā, tomēr ar to bija par maz, lai izcīnītu titulu – par čempionu kļuva Nasers Al-Atija, kuram šoreiz pietika ar sesto vietu.

Lielbritānijas rallija kopvērtējums:

1. Sebastien Ogier (VW), 3:03:08.2
2. Mikko Hirvonen (M-Sport Ford), +37.6
3. Mads Ostberg (Citroen), +1:03.6
4. Thierry Neuville (Hyundai), +1:14.9
5. Elfyn Evans (M-Sport Ford), +1:24.3
6. Kris Meeke (Citroen), +2:03.0
7. Ott Tanak (M-Sport Ford), +2:29.7
8. Jari-Matti Latvala (VW), +2:47.5
9. Martin Prokop (Czech Ford), +3:43.3
10. Hayden Paddon (Hyundai), +3:48.5

Info un foto: wrc

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *