Latvalam avarējot, Lielbritānijas rallijā tuvu uzvarai čempions Ožjē

Jari-Mati Latvala Lielbritānijas rallija otrajā dienā piedzīvojis avāriju, kā rezultātā pārliecinošā vadībā nostiprinājies otrs “Volkswagen” pilots Sebastjans Ožjē.

Latvala WRC noslēdzošā posma otro dienu sāka tikai nepilnas 7 sekundes aiz Ožjē un mērķēja kļūt par līderi. Tomēr jau sestdienas pirmajā ātrumposmā viņš pēdējos kilometros kļūdījās bremzējot un ieslīdēja grāvī.

“Es centos,” atzīst Latvala. “Uz to brīdi mans ātrums bija ļoti labs. Tiešām spiedu gāzi grīdā, jo vēlējos cīnīties par uzvaru. Bija ļoti slidens, bet cerēju, ka būs labi. Bremzējot noslāpēju motoru. Centos pagriezt stūri un iedarbināt auto, taču izdarīju to pārāk strauji , tāpēc attapāmies grāvī, kur iesprūdām.”

Līdzjutēji palīdzēja nelaimē nonākušajai ekipāžai atgriezties trasē, tomēr bija zaudētas 3 minūtes, kas lika atkrist uz desmito pozīciju. Arī atgūt laiku Latvala nespēja, jo mašīnai tika norauts antispārns, kas ietekmējot ātrumu.

Tobrīd uz otro vietu pacēlās Miko Hirvonens no “M-Sport”, taču uz otro pozīciju pretenzijas izrādīja arī abi “Citroen” braucēji. Šobrīd jau Madss Ostbergs ir pakāpies uz otro vietu, apsteidzot Hirvonenu par 0.7 sekundēm, bet Kriss Mīke seko vēl 0.7 sekundes aizmugurē. Vēl pēc 22 sekundēm seko “Hyundai” pārstāvis Tjerī Noivils.

Ots Tanaks no Igaunijas ieguvis vienu pozīciju un šobrīd ir septītais.

WRC2 klasē joprojām pārliecinošs līderis Jari Ketomā. Uz otro vietu pacēlies Lorenco Bertelli, bet trešo vietu ieņem Metjū Vilsons, kurš agrāk regulāri startēja ar WRC auto. Igaunis Karls Krūda ir piektais, bet septītais – Martins Kangurs.

Svētdien tiks veikti vēl seši šīs sezonas pēdējie ātrumposmi.

Lielbritānijas rallija kopvērtējums pēc 2. dienas:

1. Sebastien Ogier (Volkswagen), 2:00:22.6
2. Mads Ostberg (Citroen), +1:10.1
3. Mikko Hirvonen (M-Sport Ford), +1:10.8
4. Kris Meeke (Citroen), +1:11.5
5. Thierry Neuville (Hyundai), +1:33.5
6. Elfyn Evans (M-Sport Ford), +1;48.7
7. Ott Tanak (M-Sport Ford), +2:29.7
8. Henning Solberg (M-Sport Ford), +2:42.1
9. Martin Prokop (Czech Ford), +3:14.2
10. Jari-Matti Latvala (Volkswagen), +3:33.4

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *