Ožjē pārliecinošā vadībā Spānijā, Latvala seko

Noslēdzoties Spānijas WRC posma pirmajai pilnajai dienai, rezultātu augšgalā iekārtojies pasaules čempionāta līderis Sebastjans Ožjē, kurš jau par 36 sekundēm apsteidz tuvāko sekotāju Jari-Mati Latvalu.

Nav noslēpums, ka abu “Volkswagen” pilotu starpā šajā rallijā norisinās cīņa ne vien par uzvaru sacīkstē, bet arī visā čempionātā. Proti, Ožjē Spānijā nepieciešams gūt tikai par 1 punktu vairāk nekā Latvala, lai vienu posmu pirms sezonas beigām nodrošinātu sev otro WRC titulu pēc kārtas. Savukārt pie Latvalam veiksmīgāka scenārija var notikt pretējais un izšķirošā cīņa pārcelsies uz pēdējo posmu, kas risināsies Lielbritānijā.

Pirmajā rallija dienā, kad vairums ātrumposmu notika pa granti, svaru kausi nosliecās par labu Ožjē.

Pēc SS2 vadību saglabāja Ožjē un Latvalas komandas biedrs Andreass Mikelsens, kurš bija nonācis pirmajā vietā pēc ceturtdienas vakarā veiktā Barselonas ātrumposma. Pēc tam, pēc trešā ātrumposma, uz pirmo vietu pacēlās Tjerī Noivils no “Hyundai”, bet Ožjē par līderi kļuva pēc dienas garākā ātrumposma “Terra Alta 1”, kas bija vairāk nekā 35 km garš un kurā bija jābrauc gan pa asfaltu, gan granti. Veicot šo ātrumposmu, abas reizes Ožjē bija ātrākais un tuvāko sekotāju apsteidza par apmēram 10 sekundēm.

Kopumā Ožjē šajā dienā bija ātrākais trijos no sešiem veiktajiem ātrumposmiem. Savukārt Latvalam lielisks lēciens rezultātu tabulā izdevās pēdējā ātrumposmā “Terra Alta 2”, kad viņš no dalītas sestās/septītās vietas kopvērtējumā pacēlās uz otro.

Kamēr Ožjē ir 36.6 sekundes priekšā, tikai 0.6 sekundes aiz Latvalas seko “Citroen” pilots Madss Ostbergs, vēl pēc 0.1 sekundes ceturtajā vietā iekārtojies Mikelsens, kurš zaudēja laiku konkurenta putekļos, kamēr vēl 4.1 sekundi tālāk piektajā vietā atrodas Miko Hirvonens no “M-Sport” komandas.

Noivils šodien pārsita riepu, zaudējot aptuveni 2 minūtes, kas viņu izmeta no cīņas par uzvaru šajās sacensībās. Pašlaik Noivils ir tikai devītais, lai gan ātruma ziņā varēja konkurēt ar Ožjē.

Sestdien un svētdien atlikušie desmit ātrumposmi notiks pa asfaltu un tur jau spēku samēri var mainīties.

Spānijas rallija kopvērtējums pēc SS7:

1. Sebastjans Ožjē (Volkswagen), 1:29:04.0
2. Jari-Mati Latvala (Volkswagen), +36.6
3. Madss Ostbergs (Citroen), +37.2
4. Andreass Mikelsens (Volkswagen), +37.3
5. Miko Hirvonens (Ford), +41.4
6. Roberts Kubica (Ford), +57.0
7. Danijs Sordo (Hyundai), +1:24.9
8. Martins Prokops (Ford), +2:18.2
9. Tjerī Noivils (Hyundai), +2:29.5
10. Nasers Al-Atija (Ford), +4:50.4

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *