Oficiāli: Rovanpera nākamgad aizvadīs daļēju WRC sezonu

Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

“Toyota” komanda paziņojusi, ka nākamgad turpinās dalību pasaules rallija čempionātā ar nemainīgu sastāvu, taču čempions Kalle Rovanpera nepiedalīsies visos posmos.

Šodien preses konferencē Japānā “Toyota” apstiprināja, ka sastāvā arī 2024. gadā startēs Elfins Evanss, Takamoto Katsuta, Sebastjēns Ožjē un Rovanpera, pēdējo divu WRC sezonu čempions. Evanss un Katsuta būs vienīgie, kas startēs visos posmos, kamēr Ožjē jau trešo gadu veiks daļēju sezonu. Rovanpera parakstījis jaunu līgumu uz vairākām sezonām, taču nākamgad nepiedalīsies visos posmos.

“Nākamgad startēšu tikai dažos posmos un lielākais iemesls tam ir tāds, ka jau 15 gadus braucu rallijā, kas ir diezgan ilgs laiks,” stāsta Rovanpera. “Lai arī aizvadītās sezonas bijušas fantastiskas, reizē tās bijušas ar fiziski un psiholoģiski smagas. Tāpēc jutu, ka tagad būtu īstais brīdis, lai izmantotu vienu gadu savu bateriju uzlādēšanai. Pēc tam atkal atgriezīšos uz pilnu slodzi un metīšos pilnā uzbrukumā.”

Somu pilots WRC augstākajā kategorijā sāka startēt 2020. gadā un kopš tā laika kopā ar “Toyota” izcīnījis 11 uzvaras un divus titulus.

Rovanpera, Evanss un Ožjē šogad katrs uzvarēja trīs posmos, palīdzot “Toyota” sesto reizi vēsturē iegūt titulu ražotāju vērtējumā.

Izmantotie resursi:
www.autosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *