Noslēdzies Montekarlo vēsturisko automobiļu rallijs

Ir finišējis nedēļas garumā notikušais Montekarlo rallijs vēsturiskajiem automašīnām jeb “Rallye Monte-Carlo Historique”, uz kuru arī šogad startēt bija devušies dalībnieki no Latvijas. Diemžēl ekipāža Kārlis Miķelsons / Normunds Vuguls tehnisku problēmu dēļ līdz finišam neaizbrauca.

Sacensībās drīkst piedalīties ar automašīnu modeļiem, kas leģendārajā “Rallye Monte-Carlo” startējuši līdz 1979. gadam. “Rallye Monte-Carlo Historique” šogad norisinājās 26. reizi.

Rallijs tika aizvadīts no 31. janvāra līdz 7. februārim Francijas Alpu ceļos. Dalībniekus lutināja labi laikapstākļi, taču veikt garo distanci ar klasiskajiem auto bija liels izaicinājums visiem. Rallija kopējais garums sastādīja 1500 km, no kuriem vairāk nekā 300 km bija sacensību speciālie ātrumposmi. Šo distanci pievarēt izdevās ne visiem. Kopumā uz starta izgāja 233 ekipāžas no 60 pasaules valstīm.

No Latvijas pasākumā piedalījās ekipāža Kārlis Miķelsons / Normunds Vuguls, kuri startēja ar 1979. gada automašīnu “Mazda RX7”. Tā bija vienīgā mašīna ar vankeļa tipa jeb rotora dzinēju. Latvijas ekipāžai sākotnēji veicās ļoti labi, pirmajā posmā pat tika izcīnīta uzvara, pēc otrā un trešā posma kopvērtējumā, attiecīgi, ieņemot otro un ceturto vietu. Diemžēl jau trešā posma ietvaros automašīnai parādījās tehniskas problēmas un pārbraucienā uz ceturto posmu ekipāža bija spiesta izstāties reduktora bojājuma dēļ.

Rallijā šogad uzvarēju beļģu ekipāža Michel Decremer / Jennifer Hugo ar “Opel Ascona 400” (1979), aiz kuriem ierindojās Giorgio Schon / Francesco Giammarino ar “Austin Mini Cooper” (1966) un Maurizio Aiolfi / Carlo Merenda ar “Lancia Beta Coupe 1800” (1975). Visas šīs ekipāžas uzvarēja katra savā ieskaites klasē. Lielisks sniegums arī Lietuvas ekipāžai Karolys Raisis / Ovidijus Meilunas, kas ralliju aizvadīja ar “Jaguar Mk2 3.8” (1961), absolūtajā ieskaitē uzrādot piekto rezultātu, bet savā klasē sasniedzot uzvaru.

Latvijas ekipāža Kārlis Miķelsons / Normunds Vuguls izsaka pateicību saviem atbalstītājiem A/S Latvijas gāze, SIA Race Solutions, SIA Resursu Kontroles Grupa, portālam www.4rati.lv, kā arī visiem radiem, draugiem un līdzjutējiem Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *