Tanaks: “Šo mašīnu man vēl vajag izprast”

Foto: Honza Fronek

Ots Tanaks atzinis, ka viņam vēl nepieciešams līdz galam iepazīt “Hyundai i20 N Rally1” sacīkšu auto, lai ar to varētu izcīnīt uzvaras. Kā zināms, pēc gada pārtraukuma igauņu pilots ir atgriezies “Hyundai Motorsport” komandā.

Lai gan ar šāda modeļa rallija auto Tanaks startēja jau 2022. gada pasaules čempionāta sezonā, kopš tā laika spēkrats piedzīvojis būtiskus uzlabojumus. Faktiski to var saukt par citu mašīnu, un igaunis atzīst, ka tā ir ātra.

“Es teiktu, ka mašīna pavisam noteikti nav slikta,” pēc pirmā WRC posma secinājumus izdara Tanaks. “Tā ir ļoti konkurētspējīga un tai ir daži izteikti spēcīgi punkti.”

Montekarlo rallijā Tanaks piedzīvoja gan tehniskas problēmas, gan pieļāva kļūdu, kad pēc uzbraukšanas uz ledus ieslīdēja grāvī un zaudēja laiku. Kamēr viņa komandas biedrs Tjerī Noivils guva uzvaru, Tanaka ekipāža finišā ierindojās ceturtajā vietā.

“Teiksim tā, bija lietas, ko pirms ierašanās uz Montekarlo ralliju es nezināju,” skaidro Tanaks. “Un bija daudz vairāk jābrauc pa asfaltu, nekā tas bija iespējams pirms tam notikušajos testos. Ja nav pieredzes, ir grūti pieņemt pareizos lēmumus, lai gan nevarētu arī teikt, ka mēs kaut ko izdarījām pārāk nepareizi. Mašīna uzvedas labi un tai ir laba veiktspēja. Vienkārši man vajag izprast, kas un kā tai patīk.”

Nākamais pasaules rallija čempionāta posms jau nākamnedēļ norisināsies Zviedrijā. Šajā ziemas rallijā Tanaks uzvarējis gan 2019. gadā, kad vēl startēja “Toyota” komandā, gan pērn “M-Sport Ford” sastāvā. “Hyundai” vadītājs Sirils Abitebūls apsolījis, ka mehāniķi parūpēsies, lai uz “Rally Sweden” sportists saņemtu savam braukšanas stilam atbilstoši noregulētu auto.

WRC kopvērtējums pēc 1. posma:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *