Norvēģijas rallijs ir klāt

Info: crash.net
Foto: rallye-info.com

Lai gan tikai pirmspiecām dienām beidzās Zviedrijas WRC rallija posms,vakarsākas Norvēģijas RC rallijs, kuram šī būs debija WRC. Norvēģijas rallijā pilotiem būs jāaizvada 18 ātrumposmi, kas sastādīs 355.99 km, bet kopsummā ar pārbraucieniem sportistiem būs jāveic 1109.57km. Kaut arī Norvēģijas ralliju no Zviedrijas rallija attāluma ziņā šķir tikai 200 km, starp abiem rallijiem ir būtiskas atšķirības.

Zviedrijā ātrumposmi bija ātri un plati, bet Norvēģijā tie būs šauri un līkumaini. Daudzi Norvēģijas ātrumposmi norisināsies mežā. Arī laika apstākļi Norvēģijā pilotus nelutinās, jo Norvēģijā februāris skaitās aukstākais mēnesis gadā. Kā vēsta laika prognoze, tad rallija laikā vidējā temperatūra būs – 15 grādi.

Norvēģijas rallijam ir pieteikušās 107 ekipāžas, no tostarp uz starta izies arī mūsu kaimiņu V.Rožukas, V.Baranauskas, U.Aava, kā arī J.Molder ekipāžas.

Ziņas no komandām:

Citroen Total WRT
Komandas pirmais pilots S.Loebs ir paziņojis, ka viņš noteikti mēģināšot šeit uzvarēt. Uz jautājumu, kādi ir Loeba mērķi gaidāmajam Norvēģijas WRC rallijam, pilots atbildēja: „Es ceru, ka mēs šeit būsim tikpat ātri kā Zviedrijā un ka man izdosies pakāpties par vienu vietu augstāk, nekā tas bija Zviedrijā.”

„Man parasti jaunos un nepazīstamos rallijos veicās, bet šeit domāju, ka M.Gronholms un brāļi Solbergi būs ļoti spēcīgi. Galvenais ir precīzi un pareizi pierakstīt trasi.”

BP Ford WRT:
Arī „BP Ford” komandas pirmais pilots M.Gronholms uz gaidāmo ralliju raugās diezgan piesardzīgi. „Vienīgais ko zinu par šiem ātrumposmiem ir tas, ko es esmu dzirdējis no apkārtējiem. Tas būs grūti gan man, gan manam stūrmanim Rautiainenam, bet mēs esam tādās pašās pozīcijās kā pārējās komandas. Tas nozīmē, ka mums jābūt ļoti precīziem. Pierakstot trasi ir jābūt 100% precīziem, jo kļūdas šeit netiks piedotas. Bet visā visumā man patīk ziemas ralliji, tāpēc uz gaidāmo Norvēģijas ralliju es raugos diezgan optimistiski”.

Arī Gronholma komandas biedrs M.Hirvonens ir nobažījies par gaidāmo ralliju un uzskata, ka galvenā atbildība gulsies uz stūrmaņa pleciem.

„Mums šie ceļi ir jāapgūst pēc iespējas ātrāk, jo tikai tā mēs varam cerēt uz labiem rezultātiem. Iespējams, ka šis rallijs būs grūtāks manam stūrmanim, jo mēs Norvēģijā esam pirmo reizi”.

Subaru WRT:
Norvēģu autobraucējs Peters Solbergs uzskata, ka šīs nedēļas nogalē paredzētais Norvēģijas rallijs būs ļoti īpašs, jo šī ir pirmā reize, kad Norvēģijā notiks WRC posms. P.Solbergs būs viens no fanu mīluļiem, neskatoties uz to, ka pēdējo reizi viņš Norvēģijas ceļos triumfēja tālajā 1998.gadā. P.Solbergs neuzskata, ka viņam šeit būtu mājas priekšrocības, jo viņam šie ceļi ir ļoti sveši.

„Šis priekš manis būs ļoti īpašs rallijs. Viss jau ir gatavs rallijam. Pēdējās dienās notiek daudz interviju un cilvēki tik brauc un brauc uz šejieni. Man nebūs īsti mājas priekšrocības, jo šos posmus pirms tam neesmu redzējis. Šī ir pilnībā jauna trase priekš manis, tāda pati kā pārējiem sportistiem”.

Stobart M-Sport Ford Rally team:
Hennings Solbergs savās mājās cer finišēt uz goda pjedestāla, jo pēc savas stabilās ceturtās vietas Zviedrijas rallijā ir ļoti labā sportiskā formā.

„Šis ir mans mājas rallijs. Zinu, ka šeit būs ļoti daudz skatītāju, kuri centīsies mani atbalstīt, kas man ļoti palīdzēs, bet pašam ir ļoti jākoncentrējas un jābūt uzmanīgam. Uz Zviedrijas ralliju mēs devāmies ar mērķi finišēt pirmajā pieciniekā, kas mums arī izdevās, tāpēc šeit ir mērķis izcīnīt augstāku vietu. Es no visas sirds centīšos šo ralliju aizvadīt pēc iespējas labāk un finišēt pirmajā trijniekā. Mašīna jūtās ļoti labi un es esmu laimīgs par to. Es nevaru vien sagaidīt piektdienas rītu, kad sāksies rallijs.”

Arī Ford komandas boss Malkolms Vilsons uzskata, ka Hennings Solbergs varētu finišēt pirmajā trijniekā. „Hennings Zviedrijā nodemonstrēja, ka atrodas labā sportiskā formā, kur viņš bija ātrs un galvenais stabils. Es neredzu nevienu iemeslu, kas liegtu Henningam sasniegt viņa kāroto mērķi.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *