No 2010. gadā WRC pārtaps par S2000

Info: autosport.com
Foto: ircseries.com

Pagājušajā nedēļā Parīzē Starptautiskās Automobiļu federācija (FIA) vienojās par Pasaules rallija čempionāta jeb plašāk sabiedrībā zināmā WRC klases nomaiņu uz lētāko S2000.

Jau kādu laiku atpakaļ dažas no vadošajām WRC komandām uz FIA atbildīgajām amatpersonām izdarīja spiedienu, solot pamest WRC, ja netiks samazinātas pārāk augstās izmaksas. Vakar Pasaules motoru sporta padomes sēdes laikā tika pieņemts lēmums, kas tagad ražotāju komandām dos daudz lielāku stabilitāti un laiku plānot savu ilgtermiņa stratēģiju dažādām sacensībām. Līdz ar šo rallijā tagad varētu parādīties arī citu marku automašīnas.

„Super 2000 klasei 2010.gadā tiks dota zaļā gaisma,” teikts oficiālajā FIA paziņojumā. „Vēl ir daudz lietas darāmas, bet principiāla vienošanās ir panākta. Šīs sportam kopumā ir ļoti labas ziņas, jo tas radīs stabilitāti, kas sportam nākotnē ir tik nepieciešama.”

Viena no vadošajām WRC komandām – “Citroen”, vienu brīdi pat pieļāva domu pāriet uz Vācijas salonautomašīnu čempionātu (DTM), ja netiks samazinātas izmaksas. Taču FIA uzklausīja komandu vēlmes un piekrita šim lēmumam, kas nozīmē to, ka līdz ar 2010. gadu Pasaules rallija čempionātā WRC tehniku vairs neredzēsim, bet tā vietā “S2000” un “N” grupas automašīnas 2010. gadā tiks pārdēvētas par “Superproduction cars”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *