Gronholms ar uzvaru debitē rallijkrosā

Info: teamrs.aeston.no
Foto: rallycross.com

Bijušais WRC rallija pilots Markuss Gronholms, debitējot Eiropas Rallijkrosa čempionāta 1. divīzijā ar ”Ford Fiesta” automobili, ir izcīnījis savu pirmo uzvaru.

Pēc aiziešanas no WRC somu sportists atzina, ka vēlas nedaudz atpūsties, taču neizslēdza iespēju, ka kādu dienu viņš varētu atgriezties pie automašīnas stūres. Nedaudz vēlāk parādījās ziņa, ka divkārtējais pasaules čempions WRC rallijā nolēmis piedalīties Eiropas Rallijkrosa čempionātā, kur viņa plānos ir aizvadīt piecus vai sešus čempionāta posmus.

Par viņa jauno komandu kļuva ”Motor Sport Evolution team”, kas somu sportistam deva iespēju startēt ar 600 zirgspēku jaudīgu ”Ford Fiesta” automobili. Eiropas Rallijkrosa čempionāta 1. divīzijas sestais posms notika Zviedrijā un saprotams, ka šo posmu apmeklēt bija ieradušies daudzi skatītāji. Lai arī pirms starta par Gronholma izredzēm šajā posmā skaļi nerunāja, Gronholms jau pēc kvalifikācijas apliecināja, ka savu ātrumu viņš nav zaudējis.

Abos kvalifikācijas braucienos Gronholms bija ļoti ātrs, jo vienā viņš finišēja otrajā vietā, bet citā braucienā bija pats ātrākais pilots trasē. Sacensības viņš uzsāka no pirmās starta vietas. Lai arī startā nācās nedaudz pacīnīties ar Kenetu Hansenu („Citroën C4 T16 4×4″), tas viņam netraucēja jau pēc pāris līkumiem izvirzīties vadībā, ko arī somu sportists spēja nosargāt un tādejādi savā debijā izcīnīt pirmo vietu.

”Uzvarēt tiešām nav slikti,” pēc uzvaras laimīgi paziņoja Gronholms.

Sestā posma rezultāti:
1. Marcus Grönholm (FIN) Ford Fiesta ST T16 4×4
2. Kenneth Hansen (S) Citroën C4 T16 4×4
3. Michael Jernberg (S) Škoda Fabia Mk2/5J T16 4×4
4. Stig-Olov Walfridsson (N) Renault Clio CR1N T16 4×4
5. Ludvig Hunsbedt (N) Volvo S40 T16 4×4
6. Andréas Eriksson (S) Ford Fiesta ST T16 4×4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *