Nikolajs Grjazins nākamo WRC2 sezonu pavadīs “Toksport” komandā

Foto: Vladislav Maschl

Krievu autosportists Nikolajs Grjazins panācis vienošanos ar vienu no spēcīgākajām WRC2 klases komandām “Toksport” par startēšanu tās sastāvā 2022. gada sezonā.

Aizvadītajā sezonā ar “Toksport” komandas mašīnu pārliecinošu uzvaru pasaules čempionāta WRC2 kategorijā guva norvēģis Andreass Mikelsens, tāpat labu sniegumu parādīja jaunais talants Marko Bulasija Vilkinsons no Bolīvijas, kurš bija viens no visvairāk progresējušajiem braucējiem. Zināms, ka arī jauno sezonu Mikelsens uzsāks “Toksport” sastāvā, lai gan viņa mērķis ir iespējami ātrāk atgriezties WRC klasē.

Grjazins šogad pasaules čempionātā brauca “Movisport” sastāvā, izmēģinot spēkus gan pie “Volkswagen Polo GTI R5”, gan “Škoda Fabia Rally2 Evo” stūres. Guvis trīs pjedestālus un piedzīvojis arī vairākas neveiksmes, kopvērtējumā viņš guva sesto vietu, bet, nav šaubu, ka pilota ambīcijas ir cīnīties par titulu.

2022. gadā Grjazins turpinās dalību WRC2 klasē un startēs ar vācu komandas “Toksport” sagatavotu “Skoda Fabia Rally2 evo” automašīnu. Zinot sportista līdzšinējās gaitas, visticamāk viņš būs redzams uz starta arī daudzās sacīkstēs ārpus pasaules čempionāta.

Grjazinam aiz muguras ir jau trīs sezonas WRC2 kategorijā. 2019. gadā posmā Somijā viņš guvis savu līdz šim vienīgo uzvaru, bet sezonu toreiz noslēdza ar diviem pjedestāliem un ceturto vietu. 2020. gadā sportists pārstāvēja “Hyundai” rūpnīcas nometni, uz pjedestāla atkal kāpa divreiz, bet kopvērtējumā ieņēma piekto vietu.