“M-Sport” paziņo par Lēba atgriešanos uz Montekarlo ralliju

Foto: M-Sport Ford

Janvārī gaidāmajā Montekarlo rallijā pasaules čempionātā atgriezīsies deviņkārtējais WRC titula ieguvējs Sebastjēns Lēbs, kurš, kā iepriekš tika prognozēts, vienojies par startēšanu “M-Sport Ford” komandas sastāvā. Tikmēr uz pilnu slodzi komandā paliks līdzšinējais pilots Adrijēns Formo.

Oktobrī Spānijā un novembrī Francijā Lēbs aizvadīja testus ar jauno “Ford Puma Rally1” automašīnu, ko komanda pasaules čempionātā izmantos sākot ar 2022. gadu. Vairākus mēnešus notika pārrunas starp 47 gadus veco franču pilotu, sponsoriem un komandu, līdz ir izdevies noslēgt līgumu, pagaidām vienojoties par sportista dalību Montekarlo rallijā.

Pēdējo pilno sezonu pasaules rallija čempionātā Lēbs aizvadīja 2012. gadā “Citroen” sastāvā, bet turpmākajos gados gan šīs komandas, gan “Hyundai” sastāvā aizvadījis atsevišķas sacensības. Pēdējo no savām 79 uzvarām Lēbs guva 2018. gadā Spānijā, bet pēdējo reizi uz starta bija redzams 2020. gadā, kad aizvadīja Montekarlo un Turcijas posmus. No tradicionālā rallija sacīkstēm šogad viņš startēja tikai Francijas čempionāta posmā “Rallye Mont-Blanc Morzine”, kur brauca ar “Peugeot 306 Maxi”.

“Ir jauki strādāt ar “M-Sport” komandu, viņi ir ļoti profesionāli un zina, kā izgatavot ātras mašīnas,” komentē sportists. “Jau kopš savas karjeras sākuma vienmēr esmu cīnījies pret “Ford”, bet visu šo laiku esmu labi zinājis Metjū Vilsonu kā cilvēku, kurš ir dziļi iesaistīts savā komandā un izjūt lielu kaisli pret ralliju. Mums vienmēr bijušas labas savstarpējās attiecības. Ar nepacietību gaidu Montekarlo ralliju, kas man būs aizraujošs izaicinājums.”

Tieši pirms atgriešanās WRC leģendārajam pilotam paredzēts starts Dakaras rallijā, kur viņš pārstāvēs “Prodrive” rūpnīcas komandu.

Lēbs savā karjerā Montekarlo rallijā uzvarējis septiņas reizes, par vienu mazāk nekā Sebastjēns Ožjē, kurš pilnas slodzes WRC karjeru beidzis, taču janvārī arī izies uz starta šajās sacensībās ar jauno “Toyota Yaris Rally” spēkratu.

Jau iepriekš “M-Sport Ford” komanda bija apstiprinājusi sastāvā Kreigu Brīnu un Gasu Grīnsmitu, bet tagad paziņojusi arī par līguma pagarināšanu ar Adrijēnu Formo.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com