Nākamgad tiks rīkots jauns rallija čempionāts ‘European Rally Series’

Foto: Jerome Deskeuve

Paziņots par jauna rallija čempionāta izveidi, kas pirmo reizi tiks aizvadīts 2025. gadā. Paredzams, ka “European Rally Series” kalendārā tiks iekļauti Eiropā labi zināmi un pat leģendāri ralliji.

Pirmais kandidātposms “Rally Serras de Fafe” jau šajā nedēļas nogalē norisināsies Portugālē. Iepriekš šīs grants sacensības bijušas Eiropas rallija čempionāta kalendārā, bet šogad ir tikai Portugāles čempionāta posms. Startēs arī tādi piloti kā bijušais WRC dalībnieks Kriss Mīke, kuram stenogrammu lasīs Kreiga Brīna kādreizējais stūrmanis Džeimss Fultons (“Hyundai i20 N Rally2”), tāpat Marko Bulasija (“Citroën C3 Rally2”) un lietuvietis Martins Samsons (“Škoda Fabia N5”).

Tāpat starp kandidātposmiem jau apstiprināti Beļģijā notiekošie Ipras un Spā ralliji. “Rally Ypres” nesenā pagātnē divreiz bijis iekļauts arī pasaules čempionāta kalendārā.

Ceturtais kandidātposms tiks paziņots vēlāk. Tas notiks maija otrajā nedēļā, kad citu starpā Itālijā norisināsies leģendārais “Targa Florio” rallijs.

Organizatori uzsver, ka mērķis ir izveidot čempionātu, kas būtu saistošāks un interesantāks ne tikai dalībniekiem un komandām, bet arī līdzjutējiem, solot aizraujošas aktivitātes arī ārpus trases.

Noprotams, ka vadošā “European Rally Series” klase būs “Rally2”, tāpat kā Eiropas čempionātā. Tāpat startēs “Rally3”, “Rally4” un “Rally5” mašīnas, būs arī ieskaites R-GT un “Corsa e-Rally” sacīkšu mašīnām.

Šobrīd netiek sniegta plaša informācija par jauno čempionātu, bet kā bāzes vieta tam norādīta Portu, Portugālē. Cik zināms, “European Rally Series” promoters ir Paulo Ferreira. Viņš pārrauga arī autošosejas seriālu “TCR Europe”.

Izmantotie resursi:
www.rallit.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *