Lielbritānijas WRC posms no 2026. gada varētu notikt Skotijā

Foto: Juha Bos

Šobrīd notiek aktīvi centieni atgriezt Lielbritāniju pasaules rallija čempionāta kalendārā, un kļuvis zināms, ka tas varētu notikt 2026. gadā, bet par sacensību norises vietu pirmo reizi visticamāk kļūs Skotija.

“Rally GB” ir leģendāras autosacīkstes, kas rīkotas jau kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem, bet līdz 1997. gadam bija zināmas kā “RAC Rally”. Kopš 2000. gad Lielbritānijas rallijs tika rīkots Velsā, tomēr kopš 2019. gada Apvienotajā Karalistē pasaules čempionāta posmi vairs nav notikuši.

WRC sacīkšu direktors Simons Larkins apstiprina, ka Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) un pasaules čempionāta rīkotājs “WRC Promoter” sācis sarunas ar “Motorsport UK” par “Rally GB” rīkošanu Skotijā sākot ar 2026. gadu.

Šobrīd kalendārā mēģina atgriezties Īrija, kas cer to paveikt 2025. gadā. Vairāk zināms varētu kļūt martā, kad “Motorsport Ireland” cer gūt apstiprinājumu no valsts valdības par 15 miljonu eiro piešķiršanu vērienīgā sporta pasākuma organizēšanai. Ja Īrijas rallijs kalendārā atgriezīsies, blakus esošās Lielbritānijas izredzes to paveikt mazināsies.

Notikuši arī centieni Lielbritānijas posmu sarīkot Ziemeļīrijā, tomēr šis scenārijs tagad vairs nav tik ticams. Organizatori ar cerību raugās Skotijas virzienā. Iepriekš tur pasaules rallija čempionāts nav viesojies.

“Mēs tikāmies ar Deividu Ričardsu un Hjū Čembersu, un mums bija dažas diskusijas,” sacīja Larkins. “Es teiktu, ka tas viss no viņu puses ir ļoti, ļoti sākotnējā stadijā. Turpināsim ar viņiem strādāt. Viņi ir lūguši mums sīkāku informāciju un dažus priekšlikumus no mūsu puses. Dažu nākamo nedēļu laikā tos viņiem sniegsim, lai varētu turpināt runāt tālāk.”

“Motorsport UK” izpilddirektors Čemberss: “Mēs atkārtoti apmeklējam Velsu un veicam pārrunas Skotijā, tāpat skatāmies uz Anglijas ziemeļiem. Mēs neapstāsimies. Nav šaubu, ka tikt atpakaļ pasaules čempionāta kalendārā – tas ir viens milzīgs nepabeigts darbs.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *