Furmo: “Situācija ar Tanaku mani pārbiedēja”

Foto: Honza Fronek

Pasaules čempionāta posmā Zviedrijā Adrijēna Furmo ekipāža guva augsto trešo vietu, bet vienā no epizodēm sacensību pirmajā dienā piedzīvoja ļoti bīstamu momentu. Trasē franču pilots sastapās ar priekšā lēni braucošu Ota Tanaka mašīnu, un tikai laimīgas sakritības rezultātā izdevās izvairīties no sadursmes.

Pamatīgo izbīli Furmo guva ceturtajā ātrumposmā, kad pa trasi turpināja pārvietoties nupat avāriju piedzīvojušais igaunis Tanaks. “M-Sport Ford” komandas braucējs atklāj, ka drošības sistēma nekādu brīdinājumu par priekšā esošu mašīnu nav devusi.

“Brīdinājumu nesaņēmām,” skaidro Furmo. “Ja kāds priekšā pārvietojas lēni, brīdinājums netiek sūtīts. Braucām līkumā, kas bija veicams ar pilnu gāzi. Tobrīd biju piektajā pārnesumā un braucu ar 180 km/h. Līkuma vidū ieraudzīju mašīnu, kas lēni pārvietojas.”

Furmo uzskata, ka brīdinājumu sistēma jāuzlabo. Šoreiz tikai zibenīga reakcija un veiksme palīdzēja izvairīties no smagām sekām.

“Sistēma ir jāuzlabo, jo tas bija bīstami,” atzīst Furmo. “Es bremzēju, bet tas ir neiespējami uz sniega apturēt mašīnu tik ātri. Centos iespraukties starp viņa mašīnu un kupenu. Ceļš bija pārāk šaurs, lai apdzītu viņu pa vienu vai otru pusi, bet paveicās, ka Tanaks tieši tur gribēja apstāties un pavirzījās pa labi. Tad mēs viņam pabraucām garām. Sadursme bija ļoti tuvu. Uzreiz prasīju stūrmanim, vai kaut ko neaizķērām. Par laimi, nekas nebija noticis. Ja viņš būtu izbāzis savu roku pa logu, varētu aizsniegt “Hyundai” aizmugurējo spārnu. Mašīnas šķīra varbūt tikai kādi desmit centimetri. Gribēju noskatīties atkārtojumu pēc finiša, jo šī situācija mani pilnībā pārbiedēja.”

Izmantotie resursi:
www.autohebdof1.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *