Moncas rallijā uzvar Mabelīni, čempions Kruņola izstājas traumas dēļ

Foto: Facebook.com/CIRally

Ar savulaik WRC kalendārā iekļauto “Rally Monza” šajā nedēļas nogalē noslēdzās Itālijas grants rallija čempionāta sezona. Čempions Andrea Kruņola piedzīvoja izstāšanos rokas traumas dēļ, bet pirmo uzvaru guva Andrea Mabelīni.

Moncas posms norisinājās gan pa asfaltu, gan grants segumu. Divi ātrumposmi neatbilstošu apstākļu dēļ tika atcelti, līdz ar ko tika aizvadīti astoņi dopi ar kopējo garumu nedaudz virs 64 kilometriem. Cīņas norisinājās pastāvīgā lietū, līdz ar to arī Moncas trase bija kļuvusi dubļaina.

Pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem vadībā atradās veterāns Paolo Andreuči (“Škoda Fabia RS Rally2”), bet pēc trešā vadību pārņēma Andrea Mabelīni (“Škoda Fabia RS Rally2”), nosargājot pirmo vietu līdz finišam. Andreuči sacensību noslēgumā zaudēja tikai 5.5 sekundes, kamēr trešās vietas ieguvējs Kjufi Tomaso (“Škoda Fabia RS Rally2”) bija 11.2 sekundes lēnāks.

Galvenais favorīts Andreā Kruņola (“Citroën C3 Rally2”) izstājās pēc trešā ātrumposma, jo bija sasitis roku, kas tika traumēta vēl Sanremo rallijā. Šis bija vienīgais no astoņiem Itālijas čempionāta posmiem, kurā Kruņola neuzvarēja. Kopvērtējumā titulu viņš bija garantējis jau pēc Romas rallija, kas bija sezonas piektais posms. Tobrīd vēl līdz čempionāta beigām bija trīs sacīkstes. Kruņolam šogad par Itālijas čempionu izdevās kļūt trešo reizi karjerā.

2020. un 2021. gadā “Rally Monza” bija iekļauts pasaules rallija čempionāta kalendārā, abas reizes uzvaras sasniedzot Sebastjēnam Ožjē. Pērn sacensības netika aizvadītas.

Moncas rallija rezultāti:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *