“Mitsubishi R5” rallijā Nīderlandē pārsteidz ar ātrumu

Jaunais “Mitsubishi Mirage R5” rallija automobilis, ko pazīst arī ar nosaukumu “Mitsubishi Colt R5” vai vienkārši “Mitsubishi R5”, testu režīmā aizvadījis asfalta ralliju Nīderlandē un pirmie secinājumi liek noprast, ka ar to varētu cīnīties par uzvaru.

Zviedru pilota Hansa-Ērika Venga ekipāža startēja kā iesildošā “nullīte” Nīderlandes čempionāta pirmajā posmā “Tank S Rally”. Kopumā tika veikti 12 ātrumposmi, pa četriem katrā “kārtā”.

Vengs pirmajos četros ātrumposmos braucis piesardzīgi, cenšoties pierast pie apstākļiem un vācot datus, kas nepieciešami mašīnas tālākai attīstīšanai. Servisa parkā iegūtā informācija tika izmantota mašīna piekares pārregulēšanai un, ātrumposmus veicot otro reizi, rezultāti kļuvuši daudz labāki. Tiesa, ar tiem nevar iepazīties, jo ekipāža nestartēja kopējā ieskaitē.

Noslēdzošajos ātrumposmos “Mpart” komandas attīstītais “Mitsubishi R5” auto jau parādījis līdzīgus rezultātus ar “Tank S Rally” vadošajiem braucējiem.

“Uz šo sacīksti devāmies, lai iegūtu datus un informāciju par auto sniegumu uz asfalta seguma sacensību apstākļos,” skaidro “Mpart” komandas īpašnieks Tomass Vengs. “Kā izrādījās, ieguvām vēl vairāk. Ir pilnīgi skaidrs, ka mašīna ir konkurētspējīga un, ja mēs būtu startējuši rallija ieskaitē, bez šaubām spētu iegūt vienu no vadošajām pozīcijām. Tas ir satriecošs iznākums priekš visiem, kas darbojas šajā projektā.”

Tagad “Mpart” komanda atrodas Lielbritānijā, lai turpinātu “Mitsubishi Mirage R5” attīstīšanu uz grants seguma. Komanda startēs “Rally North Wales” sacensībās, kur auto pilotēs Martins Berglands, kurš jau iepriekš veicis lielāko daļu no testiem.

Teksts: 4rati.lv
Foto: Emil Brinkman

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *