Kopeckim un Lapi “Skoda” rallija komandā pievienojas Tidemands

Zviedru rallija un rallijkrosa pilots Pontuss Tidemands kļuvis par “Skoda Motorsport” rūpnīcas komandas braucēju.

2013. gada JWRC pasaules čempions šosezon plāno piedalīties Āzijas-Klusā okeāna zonas rallija čempionātā (APRC), kur “Skoda” rūpnīcai pēdējos gados ir labi panākumi. 2012. gadā ar “Skoda Fabia S2000” automobili par APRC čempionu kļuva Kriss Atkinsons, 2013. gadā titulu ieguva Gauravs Gils, bet pērn ar tādu pašu auto triumfēja Jans Kopeckis.

“Ar nepacietību gaidu jauno izaicinājumu,” stāsta Tidemands, kurš kopā ar stūrmani Emīlu Akselsonu no 17. līdz 19. aprīlim startēs pirmajā APRC posmā Jaunzēlandē. “Esmu lepns, ka mans vārds tagad ir “Skoda” braucēju sarakstā. Šis ir viens no panākumiem bagātākajiem ražotājiem rallijā!”

“Skoda” boss Mihals Hrabaneks atklāj, ka līgumsaistības joprojām ir spēkā arī ar Janu Kopecki un Esapeku Lapi, kuri turpinās pārstāvēt komandu 2015. gadā.

Šobrīd “Skoda” strādā pie jaunā “Fabia R5” automobiļa izstrādes, kas rallijā debitēs jau šovasar. Lai gan pašlaik “Skoda” vēl neatklāj visu 2015. gada programmu, zināms, ka ar šo auto tiks startēts arī APRC.

“Ar “Skoda Fabia R5″ APRC startēsim gada beigās,” atklāj Hrabaneks. “Galu galā sezonas pēdējais posms notiks Ķīnā, kas ir mūsu svarīgākais tirgus.”

Pontuss Tidemands ir savulaik labi zināmā rallijkrosa braucēja Tomasa Tidemanda dēls, tomēr tajā pašā laikā viņu pazīst arī kā WRC veterāna un pieckārtējā Norvēģijas rallija čempiona Heninga Solberga padēlu.

Kopš 2013. gadā izcīnītā “Junior WRC” titula Tidemandam nav bijušas daudzas iespējas startēt pasaules čempionāta posmos – aizvadītas vien atsevišķas sacīkstes WRC klasē, bet pērn gūta viena uzvara WRC2. Pagājušajā gadā Tidemands arī startēja pasaules rallijkrosa čempionātā, kur bija viens no Reiņa Nitiša konkurentiem.

Teksts: 4rati.lv
Foto: skoda-auto.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *