Mīke pārliecinošā vadībā Argentīnā, čempionāta līderis Ožjē izstājas

Kriss Mīke nokļuvis pārliecinošā vadībā pēc aizvadītās pirmās sacensību dienas Argentīnas rallijā, kamēr daudzus vadošos braucējus, tostarp pasaules čempionāta līderi Sebastjēnu Ožjē piemeklēja neveiksme.

Šobrīd ir veikti seši no plānotajiem 12 ātrumposmiem, pēc kuriem “Citroen” komandas braucēji ierindojas pirmajās divās pozīcijās. Kriss Mīke ir 1 minūti un 8 sekundes priekšā Madsam Ostbergam.

Trešo vietu ieņem “Volkswagen” pilots Jari-Mati Latvala, kurš vēl pirms dienas noslēdzošā ātrumposma ierindojās otrajā pozīcijā. Ātrumkārbas defekts un palikšana vien ar divu riteņu piedziņu pēdējo divu ātrumposmu laikā somu pilotam maksāja gandrīz vienu minūti.

Mīke arī pamanījās pārsist riepu, kas viņam izmaksāja aptuveni 15 sekundes klāt pie rezultāta, tomēr britu sportistam izdevās uzvarēt trijos no dienas pieciem ātrumposmiem.

“Dažas ātrumposmu sekcijas bija, iespējams, grūtākās, kādas esmu piedzīvojis,” atzīst sacensību līderis. “Kad ceļi ir tik grūti, jāizvēlas pareizais temps, kurā var justiers labi. Mans mērķis joprojām ir veikt tīru braucienu līdz finišam.”

Jau dienas pirmajā ātrumposmā apstājās WRC čempionāta līderis Sebastjēns Ožjē – viņa “Volkswagen” automašīnu piemeklēja degvielas padeves problēmas, kuru rezultātā motors darbojās tikai ar trīs cilindriem. Francūža komandas biedrs Andreass Mikelsens pamanījās pārsist riepu un salauzt priekšējo piekari, galu galā izstājoties ar salūzušu stūres iekārtu.

Arī igaunis Ots Tanaks ir izstājies. Tobrīd atrasdamies ceturtajā vietā, “M-Sport” pilots uzbrauca akmenim, kas bija paslēpies peļķē un salauza piekares mehānismu.

WRC2 klasē ar 2 minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju līderis ir Abdulazizs Al-Kuvari, kurš spēja izvairīties no dramatiskiem piedzīvojumiem.

Sestdien WRC ceturtā posma ietvaros jāveic četri ātrumposmi, bet svētdien – vēl divi.

Argentīnas rallija rezultāti pēc 6. ātrumposma:

1. Kriss Mīke (Citroen), 1:44:47.8
2. Madss Ostbergs (Citroen), +1:08.4
3. Jari-Mati Latval (Volkswagen), +1:23.5
4. Danijs Sordo (Hyundai), +1:54.2
5. Elfins Evanss (Ford), +1:59.7
6. Martins Prokops (Ford), +3:27.4
7. Tjerī Noivils (Hyundai), +5:06.2
8. Halids Al-Kasimi (Citroen), +6:01.8
9. Abdulazizs Al-Kuvari (Ford), +6:46.3
10. Jurijs Protasovs (Ford), +8:43.3

Teksts: 4rati.lv
Foto: en.best-of-rallylive.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *