Lukjaņuks atgriežas rallijā un stāsies pretī Seska/Franča ekipāžai

Foto: FIA ERC

Šajā nedēļas nogalē Itālijā norisināsies Eiropas rallija čempionāta posms “Rally di Roma Capitale”, kurā atgriešanos autosportā piedzīvos Aleksejs Lukjaņuks. Viņš būs viens no konkurentiem Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāžai.

Pēdējo sezonu Lukjaņuks aizvadīja 2021. gadā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā paziņoja, ka neatbalsta šādu agresiju un uz laiku ralliju pametīs. Šīs ir pirmās rallija sacīkstes kopš tā laika, kurām krievu pilots reģistrējies. Romas rallijā sportists startēs zem Kipras karoga.

Divkārtējais Eiropas rallija čempions Lukjaņuks savulaik divreiz jau ir uzvarējis šajā rallijā. 2018. gadā viņš to paveica ar “Ford Fiesta R5”, bet 2020. gadā – ar “Citroën C3 R5”. Šajā nedēļas nogalē braucējs pirmo reizi startēs ar jaunākās paaudzes “Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu un pārstāvēs “Rufa Motor-Sport” komandu.

Kā Eiropas čempionāta vicelīderi uz asfalta posmu “Rally di Roma Capitale” dodas Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri arī startēs ar “Škoda Fabia RS Rally2”. Konkurence būs ārkārtīgi spēcīga, uz starta stāsies tādi braucēji kā pērnā gada šo sacensību uzvarētājs Damiano de Tomasu, Simone Kampedelli, Joans Bonato, Efrēns Larena, pašreizējais Eiropas čempionāta līderis Haidens Padons, Andreā Kruņolam, titulētais itāļu rallija veterāns Džiandomeniko Baso un citi, kopumā vairāk nekā 100 ekipāžas.

Piektdien norisināsies “Shakedown” ātrumposms, bet sestdien un svētdien būs jāveic 13 ātrumposmi ar kopējo garumu 189.5 km.

Dalībnieku saraksts >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *