Noivils netic, ka ‘Rally Latvia’ būs vienā līmenī ar Igaunijas WRC posmu

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

2024. gada pasaules rallija čempionāta kalendārā Igaunijas posmu nomainīs Latvija. Ots Tanaks uzskata, ka tas ir nepareizs lēmums, izslēgt Igauniju no kalendāra, bet Tjerī Noivils netic, ka Latvijas posmu izdosies noorganizēt līdzvērtīgā līmenī.

“Rally Estonia” pasaules čempionāta kalendārā atradās četrus gadus, bet nākamajā sezonā tā vietu plānots ieņemt Latvijai. Līdz šim “Tet Rally Liepāja” bija viens no labākajiem Eiropas čempionāta posmiem, bet nākamgad ar jaunu nosaukumu debitēs WRC apritē. Cik zināms, “Rally Estonia” tikmēr atgriezīsies Eiropas čempionāta kalendārā, kurā ietilpa jau no 2014. līdz 2016. gadam.

“Somijas un vēl daži citi ralliji arī ir labi, bet ir tikai dažas sacīkstes, kas līmeņa ziņā spēj līdzināties “Rally Estonia”,” uzskata igauņu WRC pilots Tanaks. “Tas, kā viss gadu no gada tiek organizēts un uzlabots, sākot ar ceremoniālo startu, kā tiek organizēti cilvēki un sportiskā puse braucējiem… Viņiem noteikti jābūt stulbiem [lai izņemtu posmu no WRC kalendāra].”

“Hyundai” komandas pilots Tjerī Noivils netic, ka Latvija spēs noorganizēt WRC posmu līdzvērtīgā līmenī.

“Viņi nomainīs brīnišķīgu ralliju ar citu posmu, kas ātrumposmu ziņā būs līdzīgs, bet mēs nezinām, kā būs ar organizāciju,” saka Noivils. “Esmu savu viedokli paudis jau vairākiem medijiem. Žēl, ka tā notiks, tas nu ir droši. Ja jūs šo ralliju nomainītu pret posmu Argentīnā vai Velsā, tam būtu jēga, bet neesmu drošs, ka kāds cits rallijs būs līdzīgā līmenī.”

Arī Elfins Evanss ir bažīgs: “Savā ziņā esmu sarūgtināts. Nezinu daudz par ralliju, kas nāks vietā, bet Igaunijas posms man savā ziņā atgādina Ipras ralliju. Varbūt ātrumposmi netiek uzskatīti par labākajiem pasaulē, bet, ja izsver visu kopā, kāda ir rallija norise, atmosfēra, cilvēki, ir ļoti žēl redzēt, ka šis posms pazudīs. Šis bija viens no tiem rallijiem, ko cilvēki grib redzēt. Kalendārā kļūst arvien vairāk brīvu vietu posmiem, par kuriem ir ļoti maza interese.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *