Latvala: “Rovanpera dominēja līdzīgi kā Lēbs”

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

“Toyota” komandas vadītājs Jari-Mati Latvala ar apbrīnu novērtējis sava pilota Kalles Rovanperas sniegumu pasaules rallija čempionāta posmā Igaunijā, kur somu autosportists uzvarēja 13 ātrumposmos pēc kārtas un pārliecinoši sakāva tuvākos sekotājus.

Sestdien pārņēmis vadību no “Hyundai” braucēja Tjerī Noivila, sestdien un svētdien Rovanpera uzvarēja pilnīgi visos ātrumposmos, finišējot 52 sekundes priekšā sāncensim. 22 gadus vecais somu pilots turklāt atzina, ka šādā ātrumā braukt viņam padevies viegli.

“Pirms tam, protams, vēl nekad nebiju uzvarējis deviņos ātrumposmos pēc kārtas,” sestdienas noslēgumā atzina Rovanpera. “Tomēr svarīgākais ir, ka tas nāca diezgan viegli. Es vienkārši baudīju braukšanu un mums bija pašiem savs temps. Viss bija viegli un ne par ko nevajadzēja nervozēt. Tu vienkārši zini visu ātrumposmus un brauc plūstoši, apzinies savu tempu un izbaudi braukšanu.”

Komandas boss Latvala Rovanperas veikumu salīdzina ar leģendāro Sebastjēnu Lēbu, kurš arī savulaik dominēja rallija trasēs.

“Lai nokļūtu šajā līmenī, kurā atrodas Kalle, dabiskā veidā lietām ir jāiet no rokas ļoti labi,” saka Latvala. “Un tad viss vienkārši notiek – viss izskatās viegli un nav īpaši jāpiepūlās. Tomēr, kā panākt šādu līmeni, tas ir jautājums. Kā to panāk Kalle, es nevaru atbildēt, bet tas ir apbrīnojams sniegums. Līdzīgā veidā 2005. gadā Korsikā dominēja Sebastjēns Lēbs. Es teiktu, ka Igaunijas rallijā viņš parādīja līdz šim sezonā spēcīgāko sniegumu. Šo ralliju viņš mīl visvairāk, viņam tas ir kā māju posms.”

Latvala piebilst: “Kādu laiku nevienam nebija izdevies uzvarēt tik daudz ātrumposmos pēc kārtas. Kalle bija ārkārtīgi spēcīgs. Biju devies uz ātrumposmiem un pats paskatījos. Varēja redzēt, ka par saķeres līmeni viņš ir pārliecinātāks nekā jebkurš cits. Viņš spēja bremzēt vēlāk un vairāk kā citi ceļu izmantot savā labā. Daļēji tas ir tāpēc, ka viņš ir pasaules čempions un labi izjūt šo ralliju. Viņš mīl šo posmu, un šādos apstākļos viņam braukt ir vieglāk nekā Somijas rallijā.”

Izmantotie resursi:
www.autosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *