Loebs sesto reizi kļūst par rallija čempionu

Info: Juris Dargēvičs, www.f1.lv
Foto: ewrc.cz

Izcīnot uzvaru WRC sezonas noslēguma posmā Lielbritānijā, šodien par pasaules rallija čempionu sesto reizi karjerā kļuvis “Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs. Līdz pat šodienai viņam sekot mēģināja līdzšinējais kopvērtējuma līderis Miko Hirvonens, taču somu pievīla dzinēja pārsegs, kurš attaisījās vienu ātrumposmu pirms sacensību beigām un lika zaudēt aptuveni minūti laika.

Dienas pirmajos divos ātrumposmos uzvarēja “Ford” komandu pārstāvošais Hirvonens, savu deficītu līdz sacensību līderim Loebam samazinot no 30.2 līdz 18.2 sekundēm. Vēl bija atlikuši divi ātrumposmi, lai atgūtu zaudēto, taču jau SS15 pēc kāda no tramplīniem atvērās Hirvonena mašīnas dzinēja pārsegs, pilnībā aizsedzot skatienu. Pilots bija spiests apstāties un atrisināt šo problēmu, kas viņam maksāja vienu minūti un cerības uz pirmo titulu karjerā.

Pēdējā ātrumposmā vajadzēja notikt brīnumam, lai Hirvonens kļūtu par čempionu. Loebs varēja atļauties zaudēt pat gandrīz 20 sekundes, taču joprojām guva pārliecinošu uzvaru Velsas rallija kopvērtējumā. Hirvonenam drīzāk bija jāuztraucas par savu otro vietu, jo līdz 0.9 sekunžu atstatutumam bija pietuvojies Danijs Sordo. Tomēr soms pēdējā ātrumposmā atkal uzvarēja, pārspējot Sordo par 0.1 sekundi un tika vismaz pie otrās vietas. Kopvērtējumā viņš līdz ar to piekāpies Loebam par 1 punktu.

“Šī bija neticama sezona,” stāsta laimīgais uzvarētājs Loebs. “Pirmie posmi bija ļoti labi, bet tad sezonas vidū mēs pazaudējām pilnīgi visu. Pēc tam jau bija jābrauc zem ļoti liela spiediena un esmu ārkārtīgi priecīgs par šo titulu, jo Miko patiešām bija ļoti spēcīgs. Visu sezonu mēs cīnījāmies fantastiskā veidā.”

Lai arī Hirvonens zaudēja iespēju pirmo reizi karjerā kļūt par čempionu, viņam tāda izdevība vēl būs 2010. gadā: “Tagad man jāatgriežas darbā un jāatrod lielāks ātrums nākamajai sezonai. Jau tagad esam ļoti tuvu Sebastianam un tas liek justies labi, taču iznākums vienalga ir sarūgtinošs.”

Stabilu ceturto vietu Velsā izcīnīja Peters Solbergs, kuram šis bija pirmais rallijs “Citroen Junior Team” sastāvā un otrais ar “Citroen C4 WRC” automobili. Norvēģis sīvi cīnījās ar Sordo, pirms sestdienas rītā salūza viņa mašīnas stikla tīrītāji un sliktās redzamības dēļ nācās zaudēt daudzas sekundes. Tikmēr Sebastians Ožjērs, kurš bija ceļā uz piekto vietu, rallija priekšpēdējā ātrumposmā avarēja, lai gan uz to brīdi pat nebija apdraudēts. Francūzis stāsta, ka avārijas iemesls bijuši akmeņi, ko uz trases sametuši priekšā braucošie.

Līdz ar to piekto vietu izcīnīja “Stobart” pilots Henings Solbergs, aiz sevis atstājot komandas biedru Metjū Vilsonu, bet pirmo astotnieku noslēdza Jari-Mati Latvala, kuram jau piektdien radās problēmas ar pusasi un nācās samierināties ar trīs velkošajiem riteņiem, un Konrāds Rautenbahs.

PWRC klasē vairāk kā pārliecinošu uzvaru guva norvēģis Eivinds Brinildsens ar “Škoda Fabia S2000” automašīnu. Otrās vietas ieguvējs Martins Prokops no viņa atpalika vairāk par divām minūtēm, bet nepilnas četras atpalika Toši Arai, kuram Velsas rallijā trešā vieta.

Velsas rallija rezultāti

Vieta Pilots Mašīna Laiks
1. Sebastien Loeb Citroen 3:16:25.4
2. Mikko Hirvonen Ford +1:06.1
3. Dani Sordo Citroen +1:07.1
4. Petter Solberg Citroen +1:28.1
5. Henning Solberg Ford +6:28.0
6. Matthew Wilson Ford +7:46.0
7. Jari-Matti Latvala Ford +12:11.9
8. Conrad Rautenbach Citroen +14:27.8
9. Eyvind Brynildsen Škoda +22:22.7
10. Armindo Araujo Mitsubishi +24:18.8

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *