Latvijas Mobilā telefona rallija komanda dodas uz pasaules čempionātu autorallijā

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: www.neiksans.lv

“Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” ekipāža Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons ir devusies uz Somiju, kur šajā nedēļas nogalē notiks pasaules autorallija čempionāta posms “Neste Oil Rally Finland”.

Kopumā rallijā piedalās 102 ekipāžas, kuras pārstāv 28 valstis. 26 no šīm ekipāžām startēs ar jaudīgajiem WRC klases automobiļiem, bet 21 brauks pasaules junioru čempionāta ieskaitē. Visplašāk pārstāvētā būs N4 kategorija, kurā uz starta izies 35 ekipāžas, tostarp arī Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons.

Komanda atzīst, ka Somijas rallijs būs ļoti interesants divu apstākļu dēļ. Pirmkārt, komanda vēl nekad nav braukusi tik spēcīgā konkurencē, lai gan “Neste Oil Rally Finland” sacensībās tiek startēts jau ceturto gadu pēc kārtas. Otrkārt, Neikšāna konkurenti šogad būs spēcīgākie dueti no kaimiņvalstīm – lietuvieši Vitauts Šveds/Žilvins Sakalausks un igauņi Prīts Saluri/Indreks Leps.

Mārim Neikšānam šis būs otrais starts Somijas rallijā, bet viņa stūrmanim Mārim Jēkabsonam šī būs debija. Turklāt pirmo reizi “Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” šajās sacensībās startēs ar pilnpiedziņas automobili. 2004. gadā Māris Neikšāns/Edgars Utāns startēja Somijā ar Ford Puma Super 1600, bet nākamajā gadā ar šo auto un šo pašu stūrmani brauca jau Andis Neikšāns. Pērn Andis Neikšāns/Edgars Utāns startēja ar N3 klases Renault Clio.

Pirms Somijas sacīkstes komanda rūpīgi gatavoja savu mājas darbu – sportisti aizvadīja treniņus, kā arī sacensības Igaunijā, savukārt mehāniķi gatavoja auto. Pirms “Neste Oil Rally Finland” tika pilnībā izjaukta Neikšāna/Jēkabsona Mitsubishi Lancer Evo IX un nomainītas ne tikai bojātās detaļas, bet arī citi mezgli, kuri, komandasprāt, bija nokalpojuši sev atvēlētos ātrumposmu kilometrus. Tāpat tika līdzņemšanai sagatavots lērums rezerves daļu – faktiski izjauktā veidā līdzi uz Somiju tiek ņemta vēl viena sporta automašīna.

Jāatzīmē, ka Māris Neikšāns kļūs tikai par trešo pilotu Latvijas rallija vēsturē, kurš pasaules čempionāta posmā startējis ar N4 klases automašīnu. 1997. un 1998. gadā divus posmus ar Subaru Impreza veica Ivars Caune/Andris Šimkus, bet 2004. gadā Zviedrijā ar Subaru Impreza startēja Aldis Vilcāns/Ģirts Auniņš. Interesanti, ka Latvijas rallija vēsturē ir tikai pieci piloti, kuri startējuši pasaules čempionāta posmos – Ivars Caune, Andris Kalnājs, Andris Reimanis, Aldis Vilcāns un brāļi Andis un Māris Neikšāni. Turklāt tikai Andis Neikšāns un Ivars Caune startējuši vairāk nekā vienā posmā. Tagad viņiem pievienosies arī Māris Neikšāns.

“Latvijas Mobilā telefona rallija komandu” 2007. gadā atbalsta “Latvijas Mobilais telefons”, būvkompānija “LEC”, “Gros Auto”, “Juneka”, “Bosch”, “Agip”, “Neste Oil”, bet par tehnisko nodrošinājumu rūpējas kompānija “AMP Motorsport”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *