Latvalas avārija atstāj Ožjē pārliecinošā vadībā

Noslēdzošos trīs Meksikas rallija ātrumposmus, kas risināsies svētdien, ar vairāk nekā 1 minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju sāks “Volkswagen” pilots Sebastjēns Ožjē.

Tikai 14 sekundes šķīra Ožjē un viņa komandas biedru Jari-Mati Latvalu, kad sportisti uzsāka 43 kilometrus garo “Otates” ātrumposmu. Diemžēl Latvala šajā ātrumposmā uzslīdēja pauguram un nolauza aizmugurējo kreiso riteni, kā rezultātā bija spiests izstāties. Uzvarējis četros no astoņiem sestdienas ātrumposmiem, Ožjē pārsvaru pār tuvāko sekotāju tagad palielinājis lūdz 1 minūtei un 15 sekundēm.

“Līdz šim šis man bijis kā sapņu rallijs,” stāsta Ožjē. “Viss notiek kā sapnī. Svētdienas rītā gaida garš ātrumposms, taču mans pārsvars ir tik liels, ka varu atļauties to veikt drošā tempā.”

Pirmais no svētdienas trim ātrumposmiem būs gandrīz 56 kilometrus garš.

Tikmēr saasinājusies cīņa par otro vietu. Pašlaik otrais ir “Citroen” braucējs Madss Ostbergs, taču tikai 4.5 sekundes aiz viņa seko Ožjē komandas biedrs Andreass Mikelsens. Ostberga pārsvars gan varēja būt lielāks, ja 13. ātrumposmā norvēģis nebūtu saslīdējis un zaudējis apmēram 15 sekundes, turklāt vēl vienu ātrumposmu iepriekš sportists salauza mašīnas piekari. Mikelsens tikmēr atzina, ka centies braukt saudzīgi, jo šos ceļus pārāk labi nepazīst.

Drošā ceturtajā vietā pašlaik atrodas “M-Sport” pilots Elfins Evanss. Pirms tam viņam konkurenci izrādīja Danijs Sordo, taču spānis neveiksmīgi uzbrauca akmeņiem un pārsita priekšējo riepu, zaudējot vismaz 1 minūti. Šobrīd “Hyundai” braucējs ir visai drošā piektajā pozīcijā, kamēr pusminūti tālāk, noslēdzot pirmo sešinieku, seko Martins Prokops.

Lai gan mehāniķi salaboja Ota Tanaka mašīnu, kas 10 stundas pavadīja ezerā zem ūdens, sestdien radās problēmas ar tās iedarbināšanu. Komanda plāno, ka igaunis sacīksti turpinās svētdien.

Meksikas rallija rezultāti pēc SS18:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Sebastien Ogier Volkswagen Polo R WRC 3:33:27.4
2. Mads Ostberg Citroen DS3 WRC +1:15.2
3. Andreas Mikkelsen Volkswagen Polo R WRC +1:19.7
4. Elfyn Evans Ford Fiesta RS WRC +2:28.6
5. Dani Sordo Hyundai i20 WRC +4:10.6
6. Martin Prokop Ford Fiesta RS WRC +4:39.6
7. Nasser Al-Attiyah Ford Fiesta RRC +10:43.9
8. Nicolas Fuchs Ford Fiesta R5 +18:34.5
9. Jari Ketomaa Ford Fiesta R5 +19:39.5
10. Abdulaziz Al-Kuwari Ford Fiesta RRC +19:49.1

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *