Latvala Somijas rallija čempionāta posmā savu ‘Toyota Celica’ nosēdina uz jumta

Nedēļas nogalē norisinājās Somijas rallija čempionāta trešais posms “SM Tuuri Ralli”, kas bija šīs sezonas pēdējās ziemas sacensības. Uzvaru izcīnīja Rope Korhonens, savukārt Jari-Mati Latvala piedzīvoja avāriju ar savu klasisko “Toyota Celica”.

Pasaules rallija čempionāta komandas “Toyota Gazoo Racing” vadītājam Jari-Mati Latvalam šis bija otrais starts šogad. Lapzemes rallijā viņš ar “Toyota Celica Turbo 4WD” bija guvis otro vietu savā klasē. Šajā reizē somu rallija veterāns bija ceļā uz uzvaru, atradās vadībā savā ieskaitē jau kopš starta (un bija sestais absolūtajā vērtējumā), bet sestajā ātrumposmā aizķēra iekšmalas sniega valni un avarēja, apgāžot spēkratu uz jumta. Ātrumposmu pat nācās apturēt, jo mašīna bija palikusi šaurā ceļa vidū.

“SM Tuuri Ralli” ietvaros bija jāmēro kopumā septiņi ātrumposmi, bet to kopējais garums sastādīja 98 kilometrus. Pirmie divi dopi notika pa tumsu.

Atrodoties vadībā no pirmā ātrumposma līdz finišam un kopumā uzrādot četrus ātrākos rezultātus, pārliecinošu uzvaru guva pērnā gada WRC3 pasaules čempions Rope Korhonens (“Toyota GR Yaris Rally2”). Sezonas pirmajā posmā viņš arī bija uzvarējis, bet otrajā posmā Lapzemē ieņēma ceturto vietu absolūtajā vērtējumā.

Otro vietu sākotnēji bija guva Tēmu Asunmā (“Škoda Fabia RS Rally2”), taču par tehnisku pārkāpumu, kas saistīts ar mašīnas svara pārsniegšanu, ekipāžu diskvalificēja.

Otro vietu izcīnīja Niklass Gronholms (“Škoda Fabia RS Rally2”), kurš pirmo reizi karjerā startēja ar sava tēva, divkārtējā WRC čempiona Markusa Gronholma ilggadējo stūrmani Timo Rautiainenu. Uzvarētājiem viņi zaudēja 42 sekundes, bet tikai par nepilnām četrām sekundēm uzveica Bendžaminu Korholu (“Hyundai i20 N Rally2”).