Latvala šogad startēs Eiropas vēsturisko auto rallija čempionātā

24/03/2021 |

Foto: Jarno Saari

WRC komandas “Toyota Gazoo Racing” vadītājs Jari Mati-Latvala šogad ieplānojis startēt Eiropas rallija čempionātā vēsturiskajiem automobiļiem (EHRC), pirmo posmu aizvadot jau aprīlī.

Pēdējo pasaules čempionāta sezonu pie WRC mašīnas stūres Latvala aizvadīja 2019. gadā, bet pēdējās sacīkstes – pērnā gada sākumā. Kopš tā laika viņš vairākos rallijos savā dzimtenē Somijā startējis ar paša piederošo “Toyota Celica GT-4” automobili, tostarp šogad februārī notikušajā “Mesikämmen Ralli”, kur izcīnīja uzvaru.

“Esmu nolēmis veltīt uzmanību startēšanai Eiropas vēsturisko mašīnu čempionātā,” apstiprina Latvala. “Es nebeigšu braukt rallijā, bet man arī jābūt reālistam šajā situācijā un jādomā par to, ar ko varu braukt. Es nevaru atļauties sākt meklēt lielāku budžetu. Man patīk braukt ar vecām mašīnām un, laimīgā kārtā, varu tādas atrast pats savās mājās.”

EHRC sezonas pirmais posms būs Itālijā gaidāmais “San Remo Rally Storico”, kas norisināsies no 9. līdz 11. aprīlim. Tāpat vēsturisko mašīnu rallija sacīkstes Eiropas čempionāta ietvaros notiks Čehijā, Ungārijā, Austrijā, Somijā, Spānijā un Šveicē – kopā būs deviņi posmi. No tiem tikai Somijā gaidāmais “Lahti Historic Rally” risināsies pa grants ceļiem, kamēr pārējie notiks pa asfaltu.

Cīņa šajā čempionātā notiek četrās ieskaites kategorijās, un uz starta ir redzamas mašīnas, kas ražotas no tālā 1958. līdz pat 1990. gadam.

Pagājušajā gadā, pēc tam, kad viens pēc otra tika atcelti vairāki posmi, Eiropas rallija čempionāts vēsturiskajām mašīnām nenotika.

Kalendārs:

Posms Norises laiks Rallijs Valsts Segums
1. 9.-11. aprīlis 36th San Remo Rally Storico Itālija Asfalts
2. 5.-7. maijs 29th Historic Vltava Rallye Čehija Asfalts
3. 25.-27. jūnijs 53rd Mecsek Rallye Ungārija Asfalts
4. 15.-17. jūlijs Rallye Weiz Austrija Asfalts
5. 13.-14. augusts Lahti Historic Rally Somija Grants
6. 2.-4. septembris Rally Asturias Histórico Spānija Asfalts
7. 19.-21. septembris 33rd Rally Elba Storico Itālija Asfalts
8. 21.-23. oktobris Rallye International du Valais Šveice Asfalts
9. 19.-20. novembris 69 Rally Costa Brava Spānija Asfalts

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool