Pasaules rallija čempionāts no 2022. gada – tikai pilnpiedziņas mašīnām

23/03/2021 |

Foto: wrc.com

Sākot ar nākamo sezonu mainīsies pasaules rallija čempionāta ieskaites klašu sadalījums, tam kļūstot vienkāršākam un visiem labāk saprotamam, bet par pasaules čempionu vairs nebūs iespējams kļūt, startējot ar divu riteņu piedziņas mašīnām.

2022. gadā spēkā stāsies citi tehniskie noteikumi, kā rezultātā vadošā klase WRC pārtaps par “Rally1” – jaunajās mašīnās pirmo reizi tiks izmantotas hibrīda tehnoloģijas. WRC2 čempionātā tiks startēts ar “Rally2” mašīnām, kas jau šobrīd redzamas pasaules čempionātā, savukārt WRC3 ieskaite tiks atvēlēta “Rally3” spēkratiem. Šobrīd pirmais šādas klases auto, kas arī aprīkots ar pilnpiedziņu, izstrādāts “M-Sport” rūpnīcā uz “Ford Fiesta” bāzes, un nesen igaunis Kens Torns ar to Somijā ļoti veiksmīgi aizvadīja pirmo ralliju. Visās trīs klasēs notiks cīņa arī par pasaules čempionu titulu komandām.

Joprojām turpinās pastāvēt pasaules čempionāts junioriem (JWRC), taču citā veidolā. Par junioru titulu atsevišķi varēs sacensties WRC2 klasē braucošie piloti, kas ir jaunāki par 30 gadiem, kā arī par 29 gadiem jaunāki piloti WRC3 klasē. Līdz ar to JWRC tituls vairs netiks noskaidrots starp priekšpiedziņas mašīnu pilotiem, kā tas ir šobrīd. Pasaules čempionāta posmos ar priekšpiedziņas “Rally4” un “Rally5” spēkratiem drīkstēs startēt, taču tiem nebūs atsevišķas ieskaites. Ar šādiem auto varēs sacensties par tituliem Eiropas rallija čempionātā.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool