Larsens uzvar Norvēģijas “Rally Elverum”, Grantiņu ekipāža finišu nesasniedz

Norvēģijas rallija čempionāta pirmajā posmā “Rally Elverum” uzvaru svinēja mājinieka Franka Tores Larsena ekipāža, startēja arī igauņi, bet latviešu pilots Mikus Grantiņš izstājās pēc piedzīvotās avārijas.

Larsens sacensībās startēja ar “Volkswagen Polo GTI R5” automašīnu un dominēja pār konkurentiem, atrodoties vadībā jau pēc pirmās dienas vakarā veiktajiem nakts ātrumposmiem. Sacensību beigu daļā Larsens varēja braukt bez riska, bet uzvaru guva ar pusminūtes pārsvaru pār Oli Kristianu Veibiju, kurš brauca ar tādu pašu auto. Trešajā vietā ierindojās Eivinds Brinildsens ar “Škoda Fabia R5”.

Startēja arī divas igauņu ekipāžas, kas Norvēģijā, tāpat kā Veibijs, gatavojās dalībai pasaules rallija čempionāta posmā “Rally Sweden”. Georgs Linnamae aizvadīja pirmās sacīkstes ar “Hyundai i20 N Rally2” un sasniedza ceturto vietu, uzvarot arī vienā no ātrumposmiem. Pērnās sezonas pasaules čempions junioru klasē “WRC3 Junior” Roberts Virvess tikmēr šajā rallijā debitēja pie “Ford Fiesta Rally2” stūres un ieņēma septīto vietu.

Mikus Grantiņš un Dārta Grantiņa uz starta izgāja ar savu “Mitsubishi Lancer Evo VII”. Pēc veiktiem astoņiem ātrumposmiem ekipāža ieņēma 34. pozīciju absolūtajā ieskaitē un sesto NAS13 klasē, bet pēc tam piedzīvoja avāriju, pēc kuras turpināt ralliju nevarēja. Vienā no ātrumposmiem latviešiem pat izdevās uzvarēt savā klasē.

Grantiņu ekipāža sezonu uzsāka jau 7. janvārī, kad piedalījās Norvēģijas kausa izcīņas pirmajā posmā “Smådølsprinten”. Toreiz tika izcīnīta 18. vieta kopējā ieskaitē un trešā NAS13 klasē. Sacensībās uzvarēja Mariuss Āsens (“Volkswagen Polo GTI R5”). Norvēģijas kausa otrais posms “Sigdalsrally”,kas notika nedēļu vēlāk, noslēdzās ar Oles Kristiana Veibija (“Volkswagen Polo GTI R5”) uzvaru.