Lapi kļuvis par galveno kandidātu uz Tanaku vietu ‘Hyundai’ sastāvā

Lapi WRC

Foto: Honza Fronek

Somu pilots Esapeka Lapi ir galvenais kandidāts uz Ota Tanaka vietu “Hyundai Motorsport” komandā nākamajā pasaules rallija čempionāta sezonā, vēsta portāla “Motosport.com” itāļu versija.

No drošiem avotiem izdevies uzzināt, ka Lapi gatavojas pamest “Toyota” vienību, lai turpmāk startētu zem “Hyundai” karoga. Oficiālais paziņojums vēl jāgaida.

Pēc tam, kad 2020. gada sezonas izskaņā Lapi zaudēja vietu “M-Sport Ford” komandā, šogad viņš atgriezās WRC sacensībās jau kā “Toyota” pilots. Somam tika dota iespēja izvadīt daļēju sezonu, dalot jauno “GT Yaris Rally1” auto ar astoņkārtējo pasaules čempionu Sebastjēnu Ožjē. 31 gadu vecais Lapi septiņās aizvadītajās sacīkstēs guva trīs pjedestālus.

Viņa pēdējais aizvadītais WRC posms ir septembrī notikušais “Acropolis Rally Greece”. Pēc sacensībām Grieķijā viņš atzina, ka notiek sarunas ar “Toyota” par jaunu līgumu, bet arī nākamgad viņam visticamāk nebūtu iespēja piedalīties visos posmos. Arī “Toyota” boss Jari-Mati Latvala nesen atzina, ka gatavojas paturēt līdzšinējo sastāvu.

Daudz kas mainījies pēc tam, kad igauņu pilots Tanaks paziņoja par aiziešanu no “Hyundai” nometnes gadu pirms līguma termiņa beigām. Jau dažas dienas pēc tam Somijas presē parādījās pirmās baumas, ka “Hyundai” rūpnīcas komanda piedāvājusi Lapi kontraktu uz 2023. gadu.

Iepriekš tika vēstīts, ka galvenais kandidāts uz Tanaka vietu ir Andreass Mikelsens, bet nu šo statusu zaudējis, raksta “Motorsport.com”. Pērn norvēģis kļuva par pasaules čempionu WRC2 klasē un arī šobrīd, pirms izšķirošā posma, ir kopvērtējuma līderis.

Pēc paziņojuma par Olivera Solberga aiziešanu no “Hyundai” atbrīvojusies arī viņa vieta. Neoficiāli zināms, ka Danijs Sordo startēs astoņos posmos, bet uz viņa komandas biedra vietu, ar ko būs jādala mašīna, pretendē vairāki piloti. Viens no tiem ir Tēmu Suninens, kurš nesen testēja “Hyundai’s Rally1 i20 N” automašīnu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *