Kubica uzņemas atbildību par avāriju Francijas rallijā [video]

Roberts Kubica Francijas rallijā piedzīvotajā avārijā vaino pats sevi. Polis avarēja pēdējā ātrumpsomā, netiekot pie labākā rezultāta savā līdzšinējā WRC karjerā.

Šķita, ka Kubicam izdosies īstenot pirms sacīkstes uzstādīto uzdevumu, kad svētdienas rītā tika izcīnīta uzvara 15. ātrumposmā un apsteigts Sordo, tomēr pašā sacensību noslēgumā plāni sāka brukt. Vispirms priekšpēdējā ātrumposmā, vietā, kur jābrauc ar sesto pārnesumu, poļa “Ford Fiesta RS WRC” izslīdēja no trases, taču šajā reizē paveicās un laiks īpaši netika zaudēts. 19 kilometrus garo pēdējo ātrumposmu, kuram turklāt bija “Power Stage” statuss, Kubica sāka ceturtajā pozīcijā, atrodoties 11 sekundes priekšā tuvākajm sekotājam Sordo. Sekoja ielidošana grāvī, nepilnus 2 km pēc starta, un kūlenis.

“Es neaprēķināju saķeres līmeni ātrumposma mitrajā daļā,” avārijas apstākļus skaidro Kubica. “Šo ceļu izbraucot pirmo reizi, šķita, ka esmu par daudz piesardzīgs. Ātrumposmā braucot otro reizi, uz asfalta bija samesta zeme, kas izrādījās šķērslis. Man ļoti žēl par iespēju, ko pazaudēju. Pieredzes gūšana sev jaunā sporta veidā reizēm ir sarūgtinoša.”

Ne Kubica, ne viņa stūrmanis Macieks Ščepanjaks avārijā necieta.

“Ar mums abiem viss ir labi, jo ātrums tur nebija tik liels,” saka Ščepanjaks. “Trīs dienas sīvi cīnīties un pazaudēt visu pēdējā ātrumposmā ir patiešām sarūgtinoši. Tomēr, lai uzvarētu, vispirms ir jānokļūst finišā. Mēs to neizdarījām. Bijām ielikuši sevi visu, lai šeit labi nostartētu un 17 ātrumposmus tas izdevās. Veiksme nebija ar mums noslēdzošajā ātrumposmā.”

2013. gada WRC2 pasaules čempions Roberts Kubica šogad aizvada pirmo pilno sezonu WRC klasē. Viņa labākais rezultāts ar WRC auto ir sestā vieta, kas tika gūta Argentīnas rallijā. Sezonas kopvērtējumā Kubica ieņem tikai 15. pozīciju.

Kubicas avārija pēdējā Francijas rallija ātrumposmā:

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *