Korsikas rallijā triumfē Loebs

Info: wrc.com
Foto: rallye-info.com

Par Francijas rallija uzvarētāju šodien kļuva „Citroen” komandas pilots Loebs, kurš par 23 sekundēm apsteidza „Ford” komandas pilots Gronholmu. Trešais Korsikas rallijā palika Loeba komandas biedrs Sordo.

Šīs dienas pirmo ātrumposmu uzvarēja Loebs, līdz ar to palielinot savu pārsvaru pār Gronholmu līdz 28 sekundēm. Nākamajā ātrumposmā labāko laiku uzrādīja Sordo, bet rallija līderis Loebs ierindojās trešajā vietā. Priekšpēdējā ātrumposmā Loebs sāka samazināt savu ātrumu, šajā posmā savam komandas biedram zaudējot gandrīz deviņas sekundes. Arī pēdējā ātrumposmā nepārspēts palika Sordo, par 2 sekundēm apsteidzot Hirvonenu, kurš pēc pirmās dienas avārijas turpināja braukt pēc Superrally sistēmas. Gan Gronholms, gan Loebs pēdējo ātrumposmu veica ļoti piesardzīgi, jo rallija uzvarētājs praktiski jau bija noskaidrots.

Šodien uz starta nestājās Duvāls, kura automašīnai radās problēmas ar ātrumkārbu un bremzēm. Līdz ar to bija skaidrs, ka par trešo vietu cīnīsies somu pilots Latvala un „Subaru” komandas pilots Solbergs, kurus pēc otrās dienas šķīra tikai septiņas sekundes. Šoreiz Solbergam neizdevās noķert somu, kurš savu pārsvaru no septiņām sekundēm palielināja uz 12.

Līdz ar to kopvērtējumā Gronholma pārsvars tagad pār Loebu ir sarucis līdz četriem punktiem, kas nozīmē, ka atlikušajos trijos rallijos starp šiem abiem pilotiem būs ļoti sīva un aizraujoša cīņa.

Par JWRC klases uzvarētāju šogad kļuva zviedru pilots Andersons, jo otrās dienas astotajā ātrumposmā igauņu pilots Āva piedzīvoja avāriju un izstājās.

Francijas rallija rezultāti:
1. S.LOEB 3:28:31.5
2. M.GRÖNHOLM +23.7
3. D.SORDO +44.3
4. J.LATVALA +2:30.5
5. P.SOLBERG +2:42.1
6. C.ATKINSON +3:53.8
7. J.KOPECKY +8:02.9
8. X.PONS +9:34.2

Rallija sezonas kopvērtējums:
1. M.GRÖNHOLM 104 pts.
2. S.LOEB 100 pts.
3. M.HIRVONEN 74 pts.
4. D.SORDO 45 pts.
5. P.SOLBERG 38 pts.
6. C.ATKINSON 29 pts.
7. H.SOLBERG 28 pts.
8. J.LATVALA 24 pts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *