Konkurentiem nepaveicas, Ožjē vadībā Meksikas rallijā

Par līderi Meksikas rallijā, pašam par pārsteigumu, piektdien kļuva “Volkswagen” pilots Sebastjēns Ožjē, kamēr daļai no viņa konkurentiem pasaules čempionāta trešā posma pirmajā pilnajā dienā nepaveicās.

Ožjē rīta pusē bija jātīra ceļi no liekās grants, tomēr pārējie apstākļi sakrita viņam par labu – temperatūra kalnos bija zem +10 grādiem un lēmums izmantot divas mīkstā sastāva riepas izrādījās pareizākais. Priekšpusdienā viņam izdevās noturēt aizmugurē tuvāko sekotāju Tjerī Noivilu no “Hyundai”, bet pēcpusdienā, kad tie paši ceļi bija jāveic atkārtoti, jau palielināt pārsvaru pār sekotājiem.

“Šī bija lieliska diena,” saka Ožjē. “Izdarīju gudru riepu izvēli, pat vienu no labākajām, kādu jebkad esmu izdarījis. Tomēr bija grūti un bija jācenšas braukt maksimāli ātri no mirmā līdz pēdējam metram. Tāds vienmēr ir mans mērķis, taču šoreiz esmu īpaši apmierināts.”

Ožjē palīdzēja arī daudzās konkurentu neveiksmes, kā rezultātā nepaveicās aptuveni pusei no WRC klases braucējiem, daļa no kuriem gan neizstājās un vēl viena daļa atgriezīsies sacensībās sestdien pēc “Rally 2” sistēmas.

Noivils, kurš bija Ožjē sīvākais konkurents, otro reizi veicot “El Chocolate” ātrumposmu, pārsita riepu, aizķēra trases malu un uzmeta kūleni, sabojājot radiatoru. Tikmēr problēmas ar ātrumkārbu radās Madsam Ostbergam, kā arī Danijam Sordo. Heidens Padons pārsita aizmugurējo piekari, kad uzbrauca akmenim, un līdzīgi piekari sabojāja arī Kriss Mīke un Lorenco Bertelli. Roberts Kubica tikmēr pārsita riepu, arī nenoturējās trasē un mašīnai sabojājās vadāmība, kas noveda pie avārijas. Avarēja arī Lorenco Bertelli.

Rezultātā uz otro vietu pacēlies Ožjē komandas biedrs Jari-Mati Latvala, kurš zaudē 13 sekundes. Savukārt Ostbergs, par spīti problēmām ar “Citroen” ātrumkārbu, ir trešais, 29 sekundes aiz Ožjē.

Jau ziņojām, ka avarēja igaunis Ots Tanaks, kura auto ielidoja ezerā un nogrima, kamēr sportistiem nekas nekaiš. Iespējams, viņi pat sacensības šodien turpinās, pieļauj “M-Sport” komanda.

Sestdien būs jāveic astoņi ātrumposmi.

Meksikas rallija rezultāti pēc SS10:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Sebastien Ogier Volkswagen Polo R WRC 1:45:03.0
2. Jari-Matti Latvala Volkswagen Polo R WRC +13.5
3. Mads Ostberg Citroen DS3 WRC +29.5
4. Andreas Mikkelsen Volkswagen Polo R WRC +45.2
5. Elfyn Evans Ford Fiesta RS WRC +1:03.9
6. Dani Sordo Hyundai i20 WRC +1:40.5
7. Martin Prokop Ford Fiesta RS WRC +2:03.5
8. Yurii Protasov Ford Fiesta RRC +4:57.7
9. Nasser Al-Attiyah Ford Fiesta RRC +5:15.2
10. Nicolas Fuchs Ford Fiesta R5 +7:58.7

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *