Kenija varētu atgriezties WRC kalendārā 2016. gadā

Kenijai ir labas izredzes atgriezties pasaules rallija čempionātā 2016. gadā, ziņo portāls “nation.co.ke”.

Lai tas notiktu, ir jāizpilda vairākas svarīgas prasības, FIA konferences laikā Vācijā apstiprinājis Rallija komisijas priekšsēdētājs Supi Soins. Viena no galvenajām prasībām ir sacensību rīkošana slēgtā trasē.

“Zināmu iemeslu dēļ mums nepieciešams sacensības rīkot noslēgtos ceļos,” saka Soins. “Žans Tods ir liels Safari rallija cienītājs un atbalstītu Kenijas plānus WRC posma rīkošanai, ja tiktu izpildītas noteiktās prasības.”

Agrāk Kenijā notikušais Safari rallijs veda arī pa šīs Āfrikas valsts vientuļajiem publiskajiem ceļiem, tādēļ liels pārsteigums nebija sastapšanās ar noklīdušiem lopu ganāmpulkiem vai kādu par ralliju neinformētu vietējo laucinieku. Šobrīd drošības prasības kļuvušas daudz striktākas.

Vēl viens nosacījums Kenijai ir sarīkot atbilstoša līmeņa rallija sacensības jau 2015. gadā, taču tās vēl nebūtu pasaules čempionāta posms, bet tikai kandidētu uz šo statusu. Tas, cik veiksmīgi tās tiktu sarīkotas, būtu viens no faktotiem Kenijas iekļaušanai 2016. gada WRC kalendārā.

FIA ir gatava apmaksāt Kenijai jaunu laika skaitīšanas sistēmu iegādi. Tā uzlabotu situāciju ar rezultātu fiksēšanu arī Kenijas nacionālajā rallija čempionātā.

Safari rallijs finansiālu apsvērumu dēļ no WRC kalendāra tika izslēgts 2003. gadā, tomēr Kenija cenšas panākt atgriešanos pasaules čempionātā. Tolaik šīs bija unikālas sacensības, jo pārsniedza 1000 km garumu, kamēr vairums pārējo WRC posmu distance nebija lielāka par 500 km.

Foto: favcars.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *