Iespējams, Somijas WRC rallijā startēs Juha Kankunens

Info: autosport.com
Foto: img155.imageshack.us

Četrkārtējais pasaules rallija čempions soms Juha Kankunens, iespējams, startēs Somijas WRC rallijā, kurā pirmo reizi viņš piedalījās pirms 31 gada.

51 gadus vecais Kankunens WRC rallijā sāka braukt 1979. gadā, bet pēdējo sezonu viņš aizvadīja 2002. gadā. Karjeras laikā Kankunens pasaules rallijā braucis ar dažādām mašīnām – ”Toyota”, ”Peugeot”, ”Lancia”, ”Ford”, ”Subaru” un ”Hyundai”. Kopā somu sportists aizvadījis 161 ralliju, kuru laikā izcīnīja 23 uzvaras un kopā 75 reizes kāpa uz goda pjedestāla. Vēl šī leģendārā autosportista kontā ir 700 uzvaras ātrumposmos, kā arī četri WRC rallija čempiontituli (1986., 1987., 1991. un 1993.gadā).

“Tāda iespēja, ka startēšu Somijas rallijā, pastāv, taču drīz mēs par to zināsim vairāk,” saka Kankunens. “Šobrīd esmu Spānijā, kur izbaudu brīvdienas. Kad atgriezīšos Somijā, tad būs preses konference, kurā zināsim ko vairāk.”

“Būtu interesanti piedalīties šajā rallijā. Šī būs pēdējā iespēja, pēdējais gads, kad būs tādas WRC rallija automašīnas. Tāpēc būtu patīkami ar šādu WRC automašīnu nobraukt vēl kādu ralliju.” Runā, ka Kankunens varētu startēt ar “Ford Focus RS WRC” automašīnu.

Līdz šim Kankunens Somijas rallijā uzvarējis trīs reizes, taču viņa cerības izcīnīt ceturto uzvaru ir gaužām niecīgas. “Man nav ne jausmas, kuru vietu es varētu izcīnīt. Būs ļoti grūti, jo pārējie puiši ar šīm mašīnām brauc katru dienu un viņi zina šo mašīnu īsto ātrumu. Vienīgā lieta, kas man var nākt par labu – es pietiekami labi pazīstu šos ceļus.”

Runājot par iespējamo Kankunena stūrmani, soms atzīst: “Neesmu vēl par to domājis, bet kāpēc, lai tas nebūtu Nikijs Grists? Mēs Portugālē pavadījām lielisku laiku.”

Pastāv iespēja, ka Somijas WRC rallijs Kankunenam nebūs pēdējās sacensības šogad, jo viņš varētu piedalīties vēl dažos šī gada WRC posmos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *