Gronholms pamet ralliju

Info: www.rallye-info.com

„Ford” komandas pilots Markuss Gronholms ir paziņojis, ka viņam šī ir pēdējā sezona WRC karjerā. 39 gadus vecais soms savā līdzšinējā WRC karjerā ir izcīnījis divus čempiona titulus. Gronholms savus abus titulus ir izcīnījis, braucot ar Peugeot 206 WRC automašīnu.

„Esmu rallijā jau vairāk kā 20 gadus un sapņojis par to, ka varētu beigt savu karjeru, atrodoties pašā augšā,” saka Gronholms. Tagad man ir lieliska iespēja izcīnīt pirmo vietu un pamest ralliju. Gribu, lai jaunie piloti nāk manā vietā un sasniedz tādas pašas virsotnes kā es.”

Gronholms savu pirmo startu WRC karjerā aizvadīja tālajā 1989.gadā. Sportists savā karjerā ir izcīnījis 30 uzvaras, piedalījies 145 WRC rallijos, 58 reizes kāpis uz goda pjedestāla, uzvarējis 527 ātrumposmus un izcīnījis 593 punktus.

Līdz ar Gronholma aiziešanu no rallija, arī viņa stūrmanis ir paziņojis, ka šogad beigs savu stūrmaņa karjeru.

„Es nevaru tagad iedomāties, ka varētu būt stūrmanis kādam citam pilotam,” saka Gronholma stūrmanis Timo Rautinainens. Man ir bijusi tā iespēja braukt kopā ar Markusu, kad mēs kopā izcīnījām šos divus čempiona titulus. Tagad ir pienākusi arī mana kārta beigt savu karjeru un pievienoties tādiem leģendārajiem somu sportistiem kā Tomijs Makinens, Juha Kankunens, Marks Alens, Hannu Mikola un Āri Vatanens.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *