Gronholms aiziet ar paceltu galvu

Info: autosport un crash.net
Foto: crash.net

Velsas rallijs nu jau ir aiz muguras, taču šoreiz tas ir beidzies nedaudz savādāk, kā citi ralliji, jo no nākamās sezonas WRC būs par vienu izcilu braucēju mazāk – „Ford” komandas pilotam Markusam Gronholms šis bija pēdējais rallijs…

Gronholms, kuram ir tikai 39 gadi, pirms Spānijas WRC rallija paziņoja, ka šī viņam būs pēdējā sezona WRC karjerā. Savu pirmo ralliju Gronholms aizvadīja 1989.gadā, kad piedalījās 1000 ezeru rallijā, vai kā tagad viņu dēvē „Neste Oil Rally Finland”. Pēc tam, kad Gronholms paziņoja, ka šis ir viņa pēdējais gads, viņa stūrmanis Timo Rautinainens pateica, ka tad arī viņam šis būs pēdējais.

„Nevaru tagad iedomāties, ka es varētu būt stūrmanis kādam citam pilotam,” saka Rautinainens.

Pēc aizvadītā rallija Gronholms bija neapmierināts, ka neizdevās izcīnīt uzvaru kopvērtējumā, taču bija priecīgs pabeigt savu karjeru „Ford” komandā.

„Beidzoties pēdējam ātrumposmam, mums bija ļoti emocionāls brīdis,” stāsta Gronholms. „Beigt savu karjeru, esot tik jaukas komandas sastāvā ir ļoti patīkami, tāpēc es pilnībā izbaudīju šos divus gadus ar komandu, kurā mums nebija problēmu arī mašīna bija ļoti laba. Protams, esmu vīlies, ka neizdevās uzvarēt čempionātā.”

„Ir patīkami tagad apzināties, ka man vairs nevajadzēs braukt šādos laika apstākļos, kādi tie bija Velsā.”

„Protams, ir lieliski otro gadu pēc kārtas izcīnīt uzvaru ražotāju kausā, taču ir žēl, ka Markusam un Timo nesanāca izcīnīt uzvaru kopvērtējumā,” saka „Ford” komandas direktors Josts Kapito

Arī „Ford” komandas šefs Malkolms Vilsons uzsver, ka Gronholms viņa vienībā var atgriezties jebkurā laikā. „Markus, mums tevis ļoti pietrūks, bet tu atceries vienu, ka, ja tu gribēsi nākt atpakaļ, tad tikai pieklauvē pie manām durvīm,” atgādina Vilsons.

Nu jau četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Loebs atzina, ka šogad cīņa ir bijusi ļoti sīva.

„Šī bija lieliska cīņa jau no paša sezonas sākuma,” uzsver Loebs. „Mums nācās bieži riskēt, taču beigās šis risks attaisnojās. Mums ar Markusu visu laiku bija nopietna cīņa. Šis, manuprāt, bija mans pats labākais čempionāts.”

Velsas rallija uzvarētājs Miko Hirvonens atzīst, ka uzvarēt sezonas pēdējā rallijā ir pats labākais veids, kā sagatavoties 2008.gada sezonai.

„Priekš manis stāvēt uz goda pjedestāla ar četrkārtējo pasaules čempionu un vienu no pasaules labākajiem braucējiem, ir fantastisks sezonas nobeigums. Šis bija Markusa pēdējais rallijs, bet es negribēju atdot viņam uzvaru. Es viņu ļoti labi pazīstu un zinu, ka viņš pats arī negribētu izcīnīt uzvaru šādā veidā. Esmu gatavs nākamajā sezonā būt komandas līderis. Nākamais gads ir mana iespēja.”

Gronholms savā karjerā ir izcīnījis 30 uzvaras, piedalījies 150 WRC rallijos, 60 reizes kāpis uz goda pjedestāla, uzvarējis 540 ātrumposmus un nopelnījis 615 punktus. Savu pirmo WRC uzvaru viņš izcīnīja 2000.gadā Zviedrijā, bet pēdējo šogad Jaunzēlandē, kad par 0,3 sekundēm apsteidza Loebu.

Skaidrs ir viens, ka nākamā sezona būs daudz, daudz savādāka, jo mēs neredzēsim allaž jautro Markusu, kurš ar savu humora izjūtu vienmēr visus iepriecināja un uzmundrināja, bet cerēsim uz to, ka gan „Ford”, gan „Subaru” nākamgad būs spējīgi cīnīties ar „Citroen” komandu. Taču pastāv iespēja, ka arī nākamajā sezonā mēs tomēr redzēsim Markusu, jo, pavadot rallijā veselus 18 gadus, nevar tā vienkārši atvadīties un aiziet prom. Negribas kaut kā ticēt, ka tad, kad nākamgad norisināsies „Neste Oil Rally Finland”, Markuss būs vienkāršs skatītājs…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *