Grjazinam atņem Montekarlo rallijā izcīnīto WRC2 uzvaru

Foto: Vladislav Maschl

Franču pilota Žoana Rosela komanda iesniedza protestu pret Nikolaju Grjazinu, tiesneši to izskatīja un par līkuma noīsināšanu piešķīruši krievu sportistam sodu, kā rezultātā viņš zaudējis Montekarlo rallijā izcīnīto uzvaru WRC2 ieskaitē.

“Toksport” komandu pārstāvošais Grjazins pasaules rallija čempionāta pirmajā posmā startēja ar jauno “Škoda Fabia RS Rally2” un atradās vadībā visā sacensību garumā. Tiesa gan, sestdienas noslēgums viņam bija grūts, jo 14. ātrumposmā plīsušas riepas dēļ tika pazaudēta gandrīz minūte. Turpinājumā pārsvars pār “PH Sport” vienības braucēju Roselu krietni saruka, bet rallija pēdējā ātrumposmā konkurents pietuvojās jau līdz 4.4 sekundēm.

Iepriekšējā dienā veiktajā 14. dopā Grjazins arī bija noīsinājis vienu no līkumiem, pilnībā nobraucot no ceļa. Rosels iesniedza protestu par šo epizodi, uzskatot, ka ir pārkāpti noteikumi. Rezultātā tiesneši to izskatīja un apmierināja, piespriežot Grjazinam piecu sekunžu sodu. Iznākumā viņš ir zaudējis arī pirmo pozīciju kopvērtējumā, jo Rosels, kurš sacīkstēs uz starta stājās ar “Citroën C3 Rally2”, nokļuvis 0.5 sekundes priekšā.

Pēc pērn Horvātijas un Portugāles posmos gūtajām uzvarām, šis Roselam ir trešais panākums karjerā WRC2 kategorijā.

Montekarlo rallija rezultāti WRC2 ieskaitē:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *