Evanss tuvojas uzvarai Japānas rallijā, ‘Toyota’ pirmajās trīs vietās

Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Lai gan Sebastjēnam Ožjē šīs dienas laikā Japānas rallijā izdevās pietuvoties līderim, Efins Evanss aizvien ir pārliecinošā vadībā un tuvojas uzvarai pasaules čempionāta noslēdzošajā posmā.

Piektdien avārijas piedzīvoja Danijs Sordo, Adrijēns Furmo un arī tobrīd cīņā par uzvaru esošais Tjerī Noivils, kamēr Ots Tanaks un Ožjē slapjajā trasē zaudēja laiku aizsvīdušu vējstiklu dēļ. Arī Takamoto Katusta avarēja, lai gan spēja turpināt braukšanu. Sordo un Furmo sacensības šodien neturpināja, bet Noivils un Katsuta bija atpakaļ trasē. Šodien jau cīņas norisinājās pa sausiem asfalta ceļiem.

Jau dienas pirmo ātrumposmu nācās apturēt, jo trasē bīstamā vietā bija apstājusies “nulles” ekipāža, kas to bija izdarījusi, lai lūgtu bīstamā vietā esošus skatītājus pārvietoties uz drošāku skatupunktu.

Pēc saņemtā minūtes soda par novēlotu ierašanos laika kontrolē, Ožjē šo dienu sāka 1 minūti un 49 sekundes aiz Evansa, bet šodienas astoņos ātrumposmos, pēdējais no kuriem bija superspeciālais, pietuvojās līdz 1 minūtei un 15 sekundēm.

“Toyota” ieņem pirmās trīs pozīcijas, trešajā vietā atrodoties 2023. gada WRC čempionam Kallem Rovanperam. Viņš ir 25 sekundes aiz Ožjē. Savukārt tālu aizmugurē ceturto vietu ieņem Esapeka Lapi, kurš nesen tika pie jauna līguma ar “Hyundai” uz daļēju nākamo sezonu.

Japāņu pilots Katsuta, neskatoties uz neveiksmi piektdien, vietējiem līdzjutējiem apsolīja, ka šodien brauks ar gāzi grīdā, savu solījumu turēja un tas atspoguļojās rezultātos. No devītās pozīcijas viņš šīs dienas laikā pacēlās uz sesto, turklāt tikai 14 sekundes zaudē priekšā esošajam Tanakam. Katsuta šodien uzvarēja četros no astoņiem ātrumposmiem.

WRC2 klasē Andreass Mikelsens turpina tuvoties uzvarai ar drošu pārsvaru pār Nikolaju Grjazinu – starp viņiem 43 sekundes. Savukārt Heiki Kovalainens tehnisku problēmu dēļ zaudējis trešo pozīciju, ko tagad ieņem Kajetans Kajetanovičs.

Sacensības noslēgsies svētdien, kad sportistiem jāveic vēl seši ātrumposmi.

Japānas rallija rezultāti pēc SS16:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *