Esapeka Lapi piesardzīgs pirms “Skoda Fabia R5” debijas WRC2

Somijas rallija zvaigzne Esapeka Lapi noliedz, ka šogad varētu kļūt par pasaules rallija čempionu WRC2 klasē. Drīz viņš atgriezīsies trasē, cīņā dodoties ar jauno “Skoda Fabia R5” automašīnu, kas solās būt ārkārtīgi ātra.

Lai gan vairākas WRC2 sacīkstes jau aizvadītas, parasti sportisti nepiedalās visos posmos, līdz ar to teorētiski “Skoda Motorsport” komanda vēl var pagūt iesaistīties cīņā par titulu.

Pērnās sezonas Eiropas rallija čempions Esapeka Lapi ar jauno R5 auto pasaules čempionātā startēs jau nākamajā posmā Portugālē, kas notiks no 21. līdz 24. maijam.

“Es biju pārsteigts, kad ieraudzīju Portugāles rallija starta sarakstu, jo tas ir iespaidīgs,” saka Lapi. “Tas ir labi, ka tik daudzi dažādi braucēji cīnīsies par pirmajām vietām, jo konkurence būs sīva. Tomēr es nespēju prognozēt, cik augstu būšu Portugālē. Mans mērķis ir gūt pieredzi.”

Lapi iepriekš vairāk pieredzes smēlies Eiropas un Āzijas-Klusā okeāna rallija čempionātos. Iepriekš viņš braucis arī pasaules čempionātā, lai gan startējis vien atsevišķos posmos. Tiesa, 2013. gadā tieši Portugālē viņš guva savu līdz šim vienīgo WRC2 uzvaru.

“Dažus no rallijiem es zinu, tie varētu būt aptuveni 60% no visiem posmiem,” viņš skaidro. “Pagājušajā gadā es pieļāvu pārāk daudz stulbas kļūdas, tāpēc man jāpārliecinās par to, ka šogad visos posmos spēšu finišēt. Šogad mans mērķis nav uzvarēt čempionātā.”

Lapi atklāj, ka “Skoda Motorsport” komanda, gatavojoties WRC2 sezonai, testos veikusi apmēram 4000 kilometrus. Viņš pats nesen Portugālē veica divu dienu testus.

WRC2 līderis pašlaik ir soms Jari Ketomā, kurš piedalījies trijos no aizvadītajiem četriem posmiem, uzvarot Zviedrijas rallijā. Otrajā vietā ir katarietis Abdulazizs Al-Kuvari, kurš startējis divos rallijos, bet trešajā vietā ir francūzis Stefans Lafevrē, kurš arī šo braucis divos WRC2 posmus.

Ieskats “Skoda Fabia R5”:

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *