Eiropas čempions Kopeckis izcīna pirmo uzvaru Āzijas-Klusā okeāna rallija čempionātā

Tālajā Austrālijā šajā nedēļas nogalē norisinājās FIA Āzijas-Klusā okeāna čempionāta trešais posms, kurā par uzvarētāju kļuva “Skoda” pilots Jans Kopeckis.

Čehs vēl pērn kļuva par Eiropas čempionu, taču šogad ar indiešu komandas MRF sagatavotu “Skoda Fabia S2000” automašīnu piedalās Eiropai tālajā Āzijas-Klusā okeāna čempionātā. Pirmajā posmā Jaunzēlandē viņš ierindojās otrajā vietā, bet otrajā posmā Jaunkaledonijā finišēja ceturtais absolūtajā ieskaitē, lai gan bija pirmajā vietā starp tiem, kas cīnās par ieskaites punktiem.

Kvīnslendas grants rallijā viņš uzvarēja sešos no pirmajā dienā veiktajiem desmit ātrumposmiem. Savukārt, kad ceturtajā ātrumposmā avarēja viņa komandas biedrs Gauravs Gils, ceļš uz uzvaru kļuva daudz vieglāks. Pirms otrās dienas Kopeckis jau bija nepilnu pusotru minūti priekšā tuvākajam sekotājam Skotam Pederam, kurš startēja ar “Renault Clio R3” automašīnu.

Otrajā rallija dienā Kopeckis bija ātrākais divos no pieciem ātrumposmiem (viens tika atcelts), izcīnot vairāk nekā pārliecinošu uzvaru. Peders viņam pietuvojās, taču vienalga zaudēja ievērojami – 1 minūti un 9 sekundes. Trešo vietu Kvīnslendas rallijā izcīnīja Brendans Rīvss ar “Mazda 2”.

Sezonas ceturtais posms no 15. līdz 17. augustam norisināsies Malaizijā, bet tāpat šogad vēl plānotas sacīkstes Japānā, Ķīnā un Taizemē.

Kvīnslendas rallija rezultāti:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Jan Kopecky Skoda Fabia S2000 2:20:09.1
2. Scott Pedder Renault Clio R3 +1:09.3
3. Brendan Reeves Mazda 2 +3:12.0
4. Mark Pedder Mitsubishi Lancer EVO X +6:10.9
5. Jun Xu Skoda Fabia S2000 +7:41.7
6. Tom Wilde Renault Clio R3 +9:41.2

Āzijas-Klusā okeāna čempionāta kopvērtējums pēc 3. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Jan Kopecky 103
2. Gaurav Gill 66
3. Mark Pedder 60
4. Michael Young 48
5. Tom Wilde 41
6. Xu Jun 38

Foto: praguepost.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *