BP Ford komanda apmierināta par aizvadīto Somijas ralliju

Info: www.rally-live.com
Foto: www.nesteoilrallyfinland.fi

Svētdien ar „BP Ford” komandas pilota Gronholma uzvaru noslēdzās „Neste Oil Rally Finland”. Otrais šajā rallijā finišēja otrs „BP Ford” komandas pilots Hirvonens, bet ar trešo vietu nācās samierināties pagājušā gada čempionam Loebam. Kamēr komanda sāk gatavoties nākamajam WRC posmam, tikmēr paskatīsimies, ko par aizvadīto Somijas ralliju domā paši piloti.

Tuvojoties Somijas rallijam, bija zināms, ka Ford komanda šajā rallija debitēs ar jauno „Ford Focus RS WRC 07″ modeli un jāatzīmē, ka debija izdevās teicama, jo tika izcīnīta dubultuzvara. Gronholms no saviem līdzšinējiem astoņiem startiem Somijas rallijā ir uzvarējis septiņas reizes, kas, protams, ir ļoti liels sasniegums. No 23 šī gada Somijas rallija ātrumposmiem 20 reizes pirmie bija tieši „BP Ford” komandas piloti, kas apliecina to, ka somu pilotus šeit uzvarēt ir praktiski neiespējami. Šī bija Gronholma 29. uzvara un trešā uzvara pēc kārtas, kas tagad viņa pārsvaru pār Loebu ir palielinājis jau līdz 13 punktiem.

„Kad es savos 19 gados sāku braukt rallijā, es nedomāju, ka uzvarēšu Somijas rallijā 7 reizes.” saka rallija uzvarētājs Gronholms. „Hirvonens visa rallija garumā brauca neticami ātri, tāpēc es nevienu brīdi nevarēju atslābināties. Viena mazākā kļūda un es būtu apsteigts. Esmu priecīgs, ka viņš finišēja otrais, jo tas man palīdzēja palielināt savu pārsvaru pār Loebu. Šis bija ļoti labs rallijs gan mums, gan mūsu komandai.”

„Es centos apdzīt Gronholmu, kā vien varēju” saka Hirvonens. „Šis manis ir solis uz priekšu, jo es braucu tikpat ātri kā Gronholms.. Man šajā rallijā patika katra nobrauktā minūte, un šis bija vienreizējs rallijs. Tik ātri es vēl līdz šim nebiju braucis. Mūsu jaunais RS modelis bija ļoti ātrs uz šiem ceļiem, tāpēc ir liels gods, ka es varu braukt ar šādu mašīnu.”

Arī komandas trešais pilots Kalids Al Kasimi, kurš Somijas rallijā izcīnīja 16. vietu, bija apmierināts ar aizvadīto ralliju.

„Tas bija smags, bet patīkams darbs. Es uz Somiju devos mācīties un apgūt jauno mašīnu. Šeit viss notiek visaugstākajā līmenī, un šādu ralliju es labprāt gribētu redzēt savās mājās Abu Dabī.”

Arī komandas šefs Malkolms Vilsons pēc Somijas rallija bija priecīgs par sasniegtajiem rezultātiem un optimisma pilns, raugoties uz turpmākajiem rallijiem.

„Manā komandā brauc divi dimanti,” saka Vilsons. Abi brauca fantastiski ātri un pats galvenais, ka bez kļūdām. Mūsu jaunā mašīna bija vienkārši nevainojama. Uz Gronholmu tika izdarīts liels spiediens, bet tas netraucēja viņam braukt ātri un nekļūdīgi. Arī Hirvonens paveica fantastisku darbu.”

Beidzoties Somijas rallijam, „BP Ford” komandai jāsāk gatavoties jau nākamajam rallijam, kurš nākamajā nedēļas nogalē notiks Vācijā. Šeit par galveno favorītu tiek uzskatīts neviens cits, kā „Citroen” komandas pilots Loebs, tāpēc būs interesanti paskatīties, ka jaunais Focus RS modelis uzvedīsies uz asfalta seguma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *