Āva brauks ar Citroen C4 WRC

Info: rally-live.com

Ir kļuvis zināms, ka igauņu rallija braucējs Urmo Āva un Konrāds Rautenbahs nākamajā sezonā startēs ar „Citroen C4 WRC” automašīnām.

Jāatzīmē, ka abi piloti startēs „Citroen” komandas rūpnīcas sastāvā. 22 gadus vecais Rautenbahs pagājušajā sezonā brauca ar „Citroen C2 S1600″ automašīnu, un JWRC kopvērtējumā sezonas beigās ieņēma astoto vietu. Daudz labāk veicās mūsu igauņu kaimiņam Āvam, kurš ar „Suzuki SWIFT S1600″ līdz pat pēdējam posmam cīnījās par uzvaru JWRC klases kopvērtējumā, taču avārija pēdējā posmā viņu ierindoja otrajā vietā.

Tāpat arī sezonas laikā Āva dažos posmos izmēģināja „Mitsubishi Lancer WRC” automašīnu, un guva arī panākumus – Somijas rallijā viņš finišēja septītajā vietā, Jaunzēlandes rallijā viņš izcīnīja astoto vietu, bet Grieķijā palika 14.vietā.

Runājot par Rautenbahu, jāpiemin, ka viņš ir Āfrikas rallija čempions. Viņš šogad piedalījās septiņos Āfrikas rallija posmos, no kuriem četros uzvarēja, bet vienā palika otrajā vietā. Pirmā debija rallijā ar WRC automašīnu Rautenbaham gan sanāca diezgan neveiksmīga, jo Velsas rallijā viņš ar savu „Citroen Xsara WRC” automašīnu piedzīvoja diezgan iespaidīgu avāriju un izstājās. Skatoties uz visu WRC sezonu kopumā, augstāko vietu sportists izcīnīja Vācijas rallijā, ar savu „Citroen C2 S1600″ finišējot 14.pozīcijā.

Līdz ar to ir zināms, ka Rautenbahs nākamajā sezonā startēs 15, bet igauņu sportists 10 WRC posmos.

„Tas būs vienkārši aizraujoši, un tas ir liels solis uz priekšu,” savu prieku pauž Rautenbahs. Ja salīdzinām abu pilotu startus WRC rallijos, tad šeit neliela priekšrocība ir igaunim, jo viņš ir piedalījies 38 dažādos WRC rallijos, kamēr Rautenbahs – 27 rallijos.