Argentīnas rallijā uzvar Loebs

Foto: www.rally-live.com

Vakar par Argentīnas rallija uzvarētāju tika pasludināts S. Loebs, kuram šogad pasaules rallija čempionātā tā bija trešā uzvara pēc kārtas. Otro un trešo vietu izcīnīja abi „BP Ford” komandas piloti – M.Gronholms bija otrais, bet M.Hirvonens – trešais. Pēc šīs uzvaras Loeba pārsvars pār otrās vietas ieguvēju Gronholmu ir pieaudzis līdz trijiem punktiem.

Vakar kā lielākais neveiksminieks noteikti jāmin P.Solbergs, kurš ilgi turējās pirmajā trijniekā, līdz 17. ātrumposmā viņa „Subaru” automašīnai radās tehniskas problēmas, kuru dēļ viņš no tālākās cīņas izstājās. „Es ļoti negribēju, lai manas simtās sacensībās beigtos šādā veidā. Esmu ļoti sarūgtināts par šādu iznākumu, jo mēs atradāmies trešajā pozīcijā,” – tā par savu neveiksmi izteicās norvēģu autosportists.

Tehniskas problēmas vakar piemeklēja arī spāņu pilotu Sordo, kura automobilim radās hidraulikas bojājums, kas viņam liedza cīnīties par augstākām vietām, kā rezultātā tika izcīnīta tikai sestā pozīcija.

Sākoties pēdējai sacensību dienai, Loeba pārsvars pār otrās vietas ieguvēju Gronholmu bija nepilnas 20 sekundes, kas liecināja par to, ka pēdējā sacensību dienā starp šiem pilotiem varētu izvērsties interesanta cīņa. Taču tā nenotika, jo Loebs brauca ātri un stabili, Gronholmam atpaliekot gandrīz 40 sekundēm. Trešais finišēja Gronholma komandas biedrs Hirvonens, kura trešo vietu neviens sportists nevarēja apdraudēt.

Ceturto un piekto pozīciju izcīnīja “Stobart” vienības braucēji Jari-Matti Latvala un Henings Solbergs.

Jāpiemin, ka sestdien sacensību 14. ātrumposmā notika traģisks negadījums – vietējā pilota Gonzalo Alenaza vadītā „Subaru Impreza STI” automašīna notrieca trīs pa trases braucamo daļu ejošus cilvēkus. Rezultātā viena sieviete notikumu vietā gāja bojā, bet divi zēni, kas arī cieta negadījumā, tika cauri ar nelieliem savainojumiem.

Nākamais – septītais WRC posms no 18.-20. maijam norisināsies Itālijā.

Argentīnas rallija rezultāti:
1. S.Loebs (Citroen) 2:52’03.8
2. M.Gronholms (Ford) +36.7
3. M.Hirvonens (Ford) +2’15.2
4. J-M. Latvala (Ford) +3’43.0
5. H.Solbergs (Ford) +4’10.1
6. D.Sordo (Citroen) +4’23.6
7. K.Atkinsons (Subaru) +4’43.4
8. M.Štols (Citroen) +5’20.2
9. F.Villagras (Mitsubishi) +16’49.9
10. T.Arai (Subaru) +16’59.2

Kopvērtējums pēc sešiem posmiem:
1. S.Loebs 48 p
2. M.Gronholms 45 p.
3. M.Hirvonens 36 p.
4. D.Sordo 22 p.
5. P.Solbergs 16 p.
6. H.Solbergs 15 p.
7. J-M. Latvala 12 p
8. K.Atkinsons 12 p

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *